Państwo chce robić biznes samo ze sobą

PHN chce wynajmować biura innym firmom Skarbu Państwa, PZU wszystkie ubezpieczać, a Orlen stawia na projekty z Pocztą Polską i PKO BP. Konkurencja jest zaniepokojona.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Państwo chce robić biznes samo ze sobą

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

30 maj 2016 9:02


Jest to zgodne ze strategią zarysowaną przez ministra skarbu Dawida Jackiewicza.

- Jestem zaskoczony, że dopiero dzięki działaniom ministra skarbu firmy mające tego samego akcjonariusza zaczynają efektywnie ze sobą współpracować. To powinno być naturalne - mówi w rozmowie  "Rzeczpospolitą" Maciej Jankiewicz, prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości, który chce oferować powierzchnię biurową i magazynową nie tylko spółkom Skarbu Państwa, ale wszelkim innym podmiotom publicznym.

Rząd chciałby, aby to PZU ubezpieczało pracowników firm z udziałem Skarbu Państwa.

Wywołało to poruszenie wśród prywatnych ubezpieczycieli i ich zagranicznych udziałowców, zaniepokojonych utratą składek rzędu 1 mld zł.

- Kryteria wyboru partnera biznesowego powinny być rynkowe i ukierunkowane na efektywność, a nie wynikać z powiązań właścicielskich czy nakazu - ocenia Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Aro 2016-05-30 22:30:27

Kolejny analfabetyzm dziennikarski: nie piszemy spółką skarbu państwa. Dobrze, że artykuł nie jest płatny, choć i taki kwiatki nagminnie znajduję w treściach płatnych.

Ajatollah 2016-05-30 15:04:41

Pomysły pomysłowych Dobromirów.