Rynek pracy w ostatnim czasie przedefiniowała przede wszystkim pandemia. Z jednej strony pokazała kierunki, w jakich nowoczesne firmy powinny się rozwijać. Z drugiej postawiła akcenty na nowe formy wykonywania pracy. Firmy, by nadążyć, muszą przestać myśleć schematami znanymi od lat. O tym, jak dziś reagować na zmieniającą się rzeczywistość rozmawiać będziemy podczas sesji "Kadry w zmieniającym się świecie" zorganizowanej w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

- Europejski Kongres Gospodarczy to największa impreza biznesowa w Europie Środkowej.
- Wśród tematów 150 sesji znalazły się m.in. scenariusze rozwoju w Ukrainie, odbudowa gospodarki, przeobrażenia związane z Zielonym Ładem i nowymi technologiami.
- Grono ekspertów tworzą unijni komisarze, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy i praktycy oraz decydenci.
- Rejestracja na kongres trwa do piątku.
Wyzwań, jakie stoją przed rynkiem pracy, jest sporo. Na wiele z nich akcent postawiła pandemia. Przyspieszona przez COVID-19 cyfryzacja pokazała, jakich umiejętności wśród pracowników szukają dziś pracodawcy.
Jednocześnie obnażyła ona dużą lukę kompetencyjną w przemyśle, która polskich przedsiębiorców stawia pod ścianą, a w konsekwencji wpłynąć może na atrakcyjność Polski w oczach inwestorów zagranicznych. Dodajmy do tego niedobór wykwalifikowanych kadr.
O tym, jak poradzić sobie w aktualnej sytuacji, rozmawiać będziemy 27 kwietnia podczas sesji "Kadry w zmieniającym się świecie" zorganizowanej w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Wraz z zaproszonymi gośćmi szukać będziemy odpowiedzi na pytania związane z edukacją, przebranżowieniem, deficytami czy rekrutacją. Sprawdzimy, czy polskie firmy i uczelnie są gotowe na czwartą rewolucję przemysłową.
Do udziału w sesji zaprosiliśmy:
- Darię Gostkowską, dyrektor wykonawczą Obszaru Zarządzania Zasobami Ludzkimi w banku BNP Paribas,
- Monikę Kościelną, dyrektor HR w Alstomie w Europie Środkowej i Wschodniej
- Ewę Stańczyk-Hugiet, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
- Damiana Gąsiorka, prodziekana ds. współpracy i rozwoju Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach
- Tomasza Haiduka, prezesa Forum Automatyki i Robotyki Polskiej, prezesa Instytutu Industry 4.0
- Krzysztofa Inglota, założyciela Personnel Service, eksperta ds. rynku pracy
- Daniela Nowaka z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
150 paneli dyskusyjnych


Słowa kluczowe
- EEC 2022
- kompetencje
- luka kadrowa
- kadry
- rynek pracy
- zarządzanie
- Daria Gostkowska
- Monika Kościelna
- Ewa Stańczyk-Hugiet
- Damian Gąsiorek
- Tomasz Haiduk
- Krzysztof Inglot
- Daniel Nowak
KOMENTARZE (0)