PARTNERZY PORTALU

Pandemia nie przekonała nas do spotkań online

  • km
  • 10 gru 2022 0:01

Polscy pracownicy lubią komunikować się za pomocą e-maili, jednak większość spraw zawodowych załatwiają podczas bezpośrednich spotkań twarz w twarz – wynika z badania Indeks Mail 2022.

Pandemia nie przekonała nas do spotkań online
Połowa pracujących Polaków znajduje w swoich skrzynkach pocztowych od 10 do 50 e-maili każdego dnia (fot. Unsplash)
REKLAMA
  • Załatwianie spraw zawodowych poprzez bezpośrednie spotkania to najpopularniejsza forma komunikacji w polskich firmach. Przez telefon sprawy zawodowe załatwia 21 proc. badanych, a przez e-mail niewiele mniej, bo 17 proc. 
  • Załatwianie spraw zawodowych podczas spotkań online jest najpopularniejsze w dużych miastach liczących powyżej 500 tys. mieszkańców.
  • Większość pracowników każdego dnia poświęca godzinę na czytanie e-maili (63 proc.).

Doświadczenia pracy zdalnej w czasie pandemii nie sprawiły, że polscy pracownicy zawodowe spotkania przenieśli do świata online. Jak wynika z badania Indeks Mail 2022, nadal większość pracowników (54 proc.) woli uścisnąć dłoń swojemu partnerowi biznesowemu i spojrzeć mu w oczy niż połączyć się z nim, klikając w odpowiedni link.

Firma szkoleniowa Delta Training postanowiła sprawdzić, jakie są komunikacyjne trendy w polskich firmach. 

Zobacz: Zaufanie, słuchanie i dobra komunikacja. Oto recepta na trudne czasy

Na spotkaniach, przez telefon, e-mail

Załatwianie spraw zawodowych poprzez bezpośrednie spotkania to najpopularniejsza forma komunikacji w polskich przedsiębiorstwach. Przez telefon większość spraw zawodowych załatwia 21 proc. badanych, a przez e-mail niewiele mniej, bo 17 proc. To złota trójka zawodowej komunikacji.

Daleko w tyle znalazły platformy wideokonferencyjne takie jak Zoom czy MS Teams (5 proc.). To niewiele więcej telekonferencje za pomocą Messengera czy WhatsAppa (2 proc.).

źródło: Delta Training. Badanie przeprowadzone przez firmę Delta Training oraz Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna
źródło: Delta Training. Badanie przeprowadzone przez firmę Delta Training oraz Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna

 

Załatwianie spraw zawodowych podczas spotkań online jest najpopularniejsze w dużych miastach liczących powyżej 500 tys. mieszkańców. Ten sposób wybiera 11 proc. pracowników, czyli nieco ponad dwa razy więcej niż średnia dla całego kraju (5 proc.). W dużych miastach spotkania twarz w twarz też są najpopularniejsze, ale ich wskaźnik sięga 46 proc. a nie 54 proc. - średnia dla całego kraju.  

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Pandemia nie przekonała nas do spotkań online

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • XDD 2022-12-12 05:51:49

    Co to znaczy że nie przekonała ? Przekonała tylko plebs mentalny i ludzie opóźnieni w rozwoju co mają wielkie gęby i małe móżdżki (polska kadra menadżerska) nie potrafią tego zaakceptować.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA