×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pandemia nie nauczyła specjalistów pokory. Firmy nie są tu bez winy

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 6 wrz 2021 0:01

Ani rewolucja, ani ewolucja, ale szok. Szok, który sporo zmienił, ale największe zmiany dopiero są przed nami. Tak w skrócie o zmianach na rynku pracy, jakie zaszły w czasie pandemii COVID-19 mówi Michał Bryszewski, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami Savills. - Wielu pracodawców liczyło, że pandemia nauczy specjalistów pokory. Jestem w branży ponad 20 lat i nie pamiętam takiego rynku kandydata - zauważa z kolei Artur Skiba, prezes firmy rekrutacyjnej Antal.

Pandemia nie nauczyła specjalistów pokory. Firmy nie są tu bez winy
Jestem w branży ponad 20 lat i nie pamiętam takiego rynku kandydata wśród specjalistów - mówił Artur Skiba (Fot. PTWP)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Od momentu wybuchu pandemii ponad rok temu firmy musiały zdefiniować wiele rzeczy na nowo. 
  • Jednak prawdziwe zmiany dopiero przed nami. Czy poradzimy sobie z konsekwencjami pandemii COVID-19, jak odnajdziemy się w tej nowej rzeczywistości?
  • M.in. o tym dyskutowali uczestnicy debaty "Covidowa rewolucja na rynku pracy. Z jakimi nowymi wyzwaniami muszą radzić sobie działy HR?" zorganizowanej w ramach XI edycji Property Forum.

Jak wskazuje Michał Bryszewski, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami w Savills, efekty tego, co działo się w firmach w czasie pandemii, dopiero są przed nami.

- Tak naprawdę nie wiemy, nie mamy pełnej świadomości konsekwencji tego, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach. Nie zdecydowaliśmy jeszcze, czy nasze zespoły mają być tylko zdalne, hybrydowe, czy w całości pracować z biur. Nie wiemy, w jaki sposób radzić sobie z tym dodatkowym poziomem komplikacji, bo do tej pory lider miał w zespole ekstrawertyków i introwertyków. Istniały różne koncepcje podziału zespołów. Teraz doszedł nam dodatkowy element do uwzględnienia, czyli podział na zespoły rozproszone. A przecież te wszystkie osoby muszą się gdzieś ze sobą spotkać, współpracować, wymieniać kreatywnymi pomysłami. Tym dziś musi zarządzać menedżer - opowiada Michał Bryszewski.

Czy masz na sobie kąpielówki

Z kolei Artur Skiba, prezes firmy rekrutacyjnej Antal przypomina, że kryzysy gospodarcze dotykają świat co kilka lat. 

- Można je porównać do przypływów i odpływów oceanu. Kiedy następuje odpływ, widać wyraźnie, kto ma na sobie kąpielówki. Tak samo było i tym razem; nie wszystkie firmy poradziły sobie ze zmianami, nie wszystkie nawet dziś sprawnie wykorzystują nowe technologie. Jednak większość poradziła sobie bardzo dobrze. Menedżerowie zaczęli rozliczać ludzi z wyników ich pracy. Dotychczas mieliśmy mentalność, że pańskie oko konia tuczy, i lubiliśmy widzieć, jak dookoła nas ludzie zaiwaniają. Pandemia to zmieniła - mówił szef Antala.

Artur Skiba, prezes firmy rekrutacyjnej Antal (fot. PTWP)
Artur Skiba, prezes firmy rekrutacyjnej Antal (fot. PTWP)
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pandemia nie nauczyła specjalistów pokory. Firmy nie są tu bez winy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA