PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pandemia i zatrudnienie w IT. Nowe zjawiska, nowe pomysły

Gdy na początku pandemii rozmawialiśmy z branżą IT, wnioski były proste. Branża choć odczuje skutki pierwszej fali koronawirusa, to będzie jedną z tych, które pandemiczne miesiące będzie mogła uznać za udane. Jak jest dziś? Dobrze - choć firmy IT muszą poradzić sobie z nowymi wyzwaniami na rynku pracy...

Pandemia i zatrudnienie w  IT. Nowe zjawiska, nowe pomysły
Firmy IT muszą poradzić sobie z nowymi wyzwaniami na rynku pracy. (fot. Pixabay)
REKLAMA
  • 12 proc. firm odnotowało wpływy mniejsze niż 35 proc. przewidywanego rocznego obrotu po pierwszym półroczu tego roku. 2/3 zadeklarowało straty do około 5 proc. obrotu w kwartale drugim, 1/3 notuje straty w wysokości około 40 proc. - wynika z nieopublikowanego jeszcze raportu Software Development Association Poland (SoDA).
  • Jak wynika z Barometru Ofert Pracy, przygotowywanego przez Katedrę Ekonomii i Finansów WSIiZ w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych, branża IT pozostaje jedną z tych, w której wzrost poszukiwanych pracowników jest wyjątkowo zauważalny.
  • Pandemia koronawirusa i jej gospodarcze konsekwencje, choć dla samej branży nie okazały się tak dotkliwe jak dla innych, przyniosły jednak nowe wyzwania. Okazuje się bowiem, że coraz częściej pracownicy polskich firm otrzymują oferty pracy z Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych.

„Czy pracownicy branży IT to jedna z niewielu grup zawodowych, które mogą dziś spać spokojnie? Wiele wskazuje że tak, choć pandemia koronawirusa wpływa na działanie firm na co dzień współpracujących z branżą retail czy turystyką. Dla samej branży i dla pracowników to, co się dzieje na świecie, przypomina remont, który - w długoterminowych perspektywach - przynieść powinien wzmocnienie rynku” – tak zapowiadaliśmy kwietnią rozmowę z przedstawicielami Organizacji Pracodawców Usług IT o sytuacji w branży IT

Przeczytaj: Kryzys się skończy, a branża IT urośnie w siłę

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dziś w czasie drugiej fali epidemii COVID-19 sprawdzamy, czy zapowiadany remont okazał się dla IT odświeżaniem, czy jednak nieplanowaną generalną modernizacją.

- Wprowadzony wiosną lockdown spowodował bardzo dużą niepewność wśród firm IT. Przygotowany wówczas przez SoDA raport pokazał, że 70 proc. należących do naszej organizacji firm miało negatywne nastroje co do przyszłości. Wydaliśmy wówczas dla nich rekomendacje. Dziś sektor software house’ów jest stabilny i dzięki swoim rozwiązaniom może i będzie wspierał inne firmy podczas trwania tej pandemii – wyjaśnia w rozmowie z PulsemHR Bartosz Majewski, CEO Codibly i prezes Organizacji Pracodawców Usług IT.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pandemia i zatrudnienie w IT. Nowe zjawiska, nowe pomysły

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA