Pakistanka założyła firmę przewozową dla kobiet by uniknąć molestowania

By uniknąć zaczepek i molestowania Pakistanka postanowiła założyć firmę z wyłącznie żeńskim personelem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pakistanka założyła firmę przewozową dla kobiet by uniknąć molestowania

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

10 kwi 2015 10:14


Pakistanka z Lahaur, zmęczona ordynarnymi zaczepkami, a nawet molestowaniem ze strony kierowców autoriksz, postanowiła założyć własną firmę oferującą przewóz tylko kobietom, z wyłącznie żeńskim personelem. Na razie ma jeden pojazd, ale nie traci optymizmu.

Zar Aslam, szefowa ekologicznej organizacji non profit, powiedziała agencji Reutera, że kiedy była studentką cudem uniknęła porwania przez kierowcę rikszy. Wtedy wpadła na pomysł wprowadzenia do oferty "różowej rikszy" - tylko dla kobiet.

Działaczka na razie ma do dyspozycji jedną autorikszę, czyli zmotoryzowaną wersję tradycyjnej rikszy, ale ma nadzieję, że przy pomocy sponsorów do końca roku na ulicach Lahaur, we wschodnim Pakistanie, będzie jeździć nawet 25 pojazdów jej przedsiębiorstwa.

"Będziemy wynajmować auta kobietom na korzystnych warunkach. Nauczymy je prowadzić, a także pomożemy w zdobyciu uprawnień" - powiedziała. Według Zar Aslam taka działalność to kolejny krok w stronę finansowego i zawodowego usamodzielnienia się kobiet.

Najważniejszą kwestią jest jednak bezpieczeństwo. Zar Aslam i jej współpracownice skarżą się, że często spotykają się z molestowaniem przez kierowców-mężczyzn lub przechodniów, gdy czekają na transport publiczny.

System prawny w Pakistanie często winą obciąża pokrzywdzone kobiety, a sprawcy przestępstw o charakterze seksualnym pozostają bezkarni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.