×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pakistan wstrzymał wydawanie licencji pilotom po skandalu z ustawianiem egzaminów

  • Autor: PAP/RAF
  • 26 wrz 2020 10:38

Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) zaleciła Pakistanowi wstrzymanie wydawania pilotom licencji lotniczych po skandalu z ustawianiem egzaminów. Trwa śledztwo wobec kilkudziesięciu pilotów i urzędników.

Pakistan wstrzymał wydawanie licencji pilotom po skandalu z ustawianiem egzaminów
Linie PIA po wewnętrznym śledztwie zwolniły 177 osób. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Według opublikowanej w piątek (25 września) informacji agencji Reutera zalecenia ICAO są reakcją na rozpoczęcie śledztwa kryminalnego pakistańskich władz wobec 50 pilotów i 5 urzędników ustawiających egzaminy lotnicze. Dotychczas zawieszono w sumie 82 pilotów.

Agenda ONZ zajmująca się lotnictwem cywilnym w ubiegłym tygodni zaleciła, by Pakistan wzmocnił i zabezpieczył system licencjonowania pilotów. Na czas reform wydawanie uprawnień powinno być zawieszone. Pakistański Urząd Lotnictwa Cywilnego nieoficjalnie wstrzymał wydawanie licencji już w połowie lipca - informuje agencja Reutera.

Czytaj też: Dzień Szpilek. Charytatywna akcja fotograficzna wciągnęła nie tylko panie

Skandal z ustawianiem egzaminów pilotów wyszedł na jaw w połowie czerwca, gdy minister ds. lotnictwa Ghulam Sarwar Khan zakwestionował uprawnienia 262 z 860 krajowych pilotów.

Jeszcze w połowie lipca br. dyrektor Pakistańskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego (PCAA) w liście do władz Omanu ujawnionym przez dziennik "Dawn" zapewniał, że wszystkie licencje pilotów są prawdziwe i poprawnie wydane.

W czerwcu ICAO przeprowadziło audyt PCAA, który jednak nie uchronił narodowego przewoźnika PIA przed restrykcjami ze strony Unii Europejskiej, Wlk. Brytanii i USA. Loty pakistańskich linii do Europy i USA zawieszono na pół roku.

Od połowy sierpnia br. do Wlk. Brytanii w barwach PIA latają wynajęte samoloty i załogi portugalskiego przewoźnika. Linie PIA po wewnętrznym śledztwie zwolniły 177 osób za szereg uchybień, zaniedbań i fałszowanie dokumentów.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pakistan wstrzymał wydawanie licencji pilotom po skandalu z ustawianiem egzaminów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA