PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

PAIH wesprze ekspansję zagraniczną 50 spółek

50 firm z sektora m.in. IT, spożywczego, kosmetycznego, budowlanego, ze wsparciem finansowym Polskiej Agencja Inwestycji i Handlu, ma szansę podbić rynki Norwegii, Rosji i Ukrainy - poinformowała w środę PAIH. Chodzi o grant, którego maksymalna wartość wynosi 200 tys. zł.

  • Autor: PAP/jk
  • 7 sie 2019 10:41
PAIH wesprze ekspansję zagraniczną 50 spółek
Od maja 2018 roku PAIH zorganizowała sześć naborów do projektu. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Polska Agencja Inwestycji i Handlu od 2018 roku realizuje projekt Polskie Mosty Technologiczne (PMT).
  • Do grona ponad 100 grantobiorców może dołączyć 50 przedsiębiorców.
  • Stawką w PMT jest grant o maksymalnej wartości 200 tys. zł w formule pomocy de minimis na opracowanie i wdrożenie strategii ekspansji zagranicznej poza Unię Europejską.

Jak wyjaśniono w środowym komunikacie, stawką w PMT jest grant o maksymalnej wartości 200 tys. zł w formule pomocy de minimis na opracowanie i wdrożenie strategii ekspansji zagranicznej poza Unię Europejską. Wsparcie mogą otrzymać MŚP, których oferta jest innowacyjna na danym rynku.

PMT składa się z etapu krajowego i zagranicznego. Nabór i pierwszą ocenę wniosków poprzedza seminarium informacyjne dla przedsiębiorców. Kolejnym krokiem są warsztaty nt. specyfiki rynku docelowego, tworzenia strategii ekspansji, którą grantobiorcy przetestują i wdrożą na rynku zagranicznym w asyście ekspertów PAIH i doradców zewnętrznych. Okres realizacji projektów przez firmy nie może przekroczyć dziewięciu miesięcy, a grant może osiągnąć 100 proc. wydatków kwalifikowanych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Od maja 2018 roku PAIH zorganizowała sześć naborów do projektu. Polskie MŚP miały szansę aplikować o grant na ekspansję na takie rynki jak: USA, Kanada, Meksyk (I nabór, 2018 r.), Japonia, Chiny, Wietnam (II 2018 r.), ZEA, Kenia (III 2018 r.), Australia, Indie, Izrael (IV, 2019 r.), Norwegia, Rosja, Ukraina (V, 2019 r.) oraz Indonezja, Singapur i Korea Południowa (VI, 2019 r.)" - czytamy w komunikacie.

Etap zagraniczny, czyli m.in. udział w targach meblarskich w Kanadzie, mają za sobą zwycięzcy pierwszej rundy konkursowej. W ich ślady mają pójść kolejni.

W drugim w tym roku naborze, na rynki Norwegii, Rosji i Ukrainy, PAIH przyjęła 83 wnioski.

"Największą popularnością wśród wnioskodawców cieszyła się Norwegia (34 aplikacje), za nią uplasowała się Ukraina (28). Rosją przedsiębiorcy zainteresowani byli najmniej (21 aplikacji)" - powiedziała cytowana w komunikacie project manager ds. realizacji programu PMT Angelika Wójcik.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PAIH wesprze ekspansję zagraniczną 50 spółek

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA