PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

PAIH prowadzi 12 projektów, których celem jest relokacja firm z Ukrainy do Polski

  • Autor: PAP/RAF
  • 28 maj 2022 9:44

Prowadzimy 12 projektów, których celem jest relokacja firm z Ukrainy do Polski - powiedział prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda. Dodał, że od wybuchu wojny, w ramach programu Poland Business Harbour, Agencja wydała 22 tys. rekomendacji wizowych dla osób z Białorusi i Rosji.

PAIH prowadzi 12 projektów, których celem jest relokacja firm z Ukrainy do Polski
PAIH oferuje m.in. pomoc w wyborze miejsca lokalizacji, konsulting w zakresie obowiązujących w Polsce zasad prawnych i podatkowych. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Krzysztof Drynda wskazał, że obecnie PAIH prowadzi 12 projektów, których celem jest relokacja przedsiębiorstw z Ukrainy. 
  • Są to - jak wyjaśnił - zarówno podmioty ukraińskie jak i założone przez zagraniczne koncerny zajmujące się produkcją oraz świadczeniem usług, m.in z sektora maszynowego, automotiv, medycznego.
  •  - Relokacja to trudny proces m.in. ze względu na brak możliwości przewiezienia parku maszynowego, rozproszenie po całym świecie pracowników czy zakaz opuszczania Ukrainy przez mężczyzn - wskazał Drynda.

- Wojna w Ukrainie, spowodowała zamknięcie albo ograniczenie działalności wielu firm z rejonów objętych konfliktem, dlatego część z nich szuka alternatywnego miejsca do prowadzenia biznesu m.in. w Polsce - powiedział prezes PAIH.

Wskazał, że obecnie PAIH prowadzi 12 projektów, których celem jest relokacja przedsiębiorstw z Ukrainy. Są to - jak wyjaśnił - zarówno podmioty ukraińskie jak i założone przez zagraniczne koncerny zajmujące się produkcją oraz świadczeniem usług, m.in z sektora maszynowego, automotiv, medycznego. - Relokacja to trudny proces m.in. ze względu na brak możliwości przewiezienia parku maszynowego, rozproszenie po całym świecie pracowników czy zakaz opuszczania Ukrainy przez mężczyzn - wskazał Drynda. Podkreślił też, że Polska w żadnym razie nie konkuruje z Ukrainą o projekty inwestycyjne, nie chce też zabierać przedsiębiorstw, które już tam działają. - Staramy się pomóc, sprawić, żeby biznes, mimo wojny, mógł w miarę normalnie funkcjonować - wyjaśnił.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Uchodźcy z Ukrainy chętnie integrują się w Niemczech

Pytany, na jakie formy wsparcia mogą liczyć relokowane z Ukrainy firmy, powiedział, że PAIH oferuje m.in. pomoc w wyborze miejsca lokalizacji, konsulting w zakresie obowiązujących w Polsce zasad prawnych i podatkowych. Ponadto - jak zaznaczył - Agencja oferuje też pomoc w nawiązaniu kontaktów np. z potencjalnymi kontrahentami czy wsparcie w naborze pracowników.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PAIH prowadzi 12 projektów, których celem jest relokacja firm z Ukrainy do Polski

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA