PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Outsourcing pracowniczy lekiem na problemy MŚP?

Do niedawna z outsorcingu pracowniczego korzystały głównie duże firmy zagraniczne. Obecnie także małe spółki zaczynają dostrzegać korzyści z niego płynące.

Outsourcing pracowniczy lekiem na problemy MŚP?
Adobe Stock
REKLAMA

Niedawno TVP oddelegowała ponad 400 pracowników do zewnętrznego podmiotu. Głównie z powodu zmniejszenia kosztów. Outsourcing pracowniczy pozwala firmom na większą elastyczność wobec sytuacji na rynku pracy. Duże spółki podejmują takie kroki, bo widzą w nim potencjał.

Czytaj też: MŚP mogą zacierać ręce i szykować się na dotacje unijne

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Jeszcze kilka lat temu z outsourcingu korzystały wyłącznie duże firmy. Większość z nich stanowiły przedsiębiorstwa zagraniczne. Im łatwiej było przenieść zachodnie wzorce na nasz grunt – uważa Andżelika Majewska, członek zarządu LeasingTeam. – Obecnie również wiele firm z sektora MŚP zaczyna dostrzegać korzyści płynące z wydzielenia części zakładu na zewnątrz czy z zatrudnienia pracowników tymczasowych – dodaje.

Mali przedsiębiorcy mogą zyskać wsparcie merytoryczne, bo przecież nie każdy przedsiębiorca zna się na zarządzaniu ludźmi, prawie pracy czy księgowości.

Czytaj też: 89 proc. firm z sektor MŚP zatrudnia młodych na cały etat

– Odpowiedzialny partner może zaproponować firmie przygotowanie regulaminu pracy lub przejęcie pracowników – mówi Andżelika Majewska.

Coraz częściej małe firmy próbują pozyskać dotacje z Unii Europejskiej. Niestety według unijnych regulacji, jeśli pracodawca z sektora MŚP przekroczy określony poziom zatrudnienia, to traci prawo do korzystania z większości dotacji.

Jak wyjaśnia Andżelika Majewska, w takich sytuacjach outsourcing pracowniczy może być bardzo pomocny. Korzystając z zewnętrznych pracowników, właściciel może rozwijać firmę, nie tracąc jednocześnie środków unijnych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Outsourcing pracowniczy lekiem na problemy MŚP?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Aneta 2019-11-26 15:15:31

    Outsourcing pracowniczy jest wsparciem dla pracodawcy, a taką pomoc oferuje Eurokadra, działająca w całej Polsce.

  • korvin 2014-12-11 22:43:34

    Outsorcingiem powinno się objąć wszystkie zarządy spólek i spółeczek w których zasiadaja debile przydzieleni z partyjnego klucza, bez zadnych kwalifikacji merytorycznych. Tacy "menażerowie" decydują o być albo nie być pracowników tworzących firmę od lat i ich rodzin. Jak długo jeszcze pozwolimy na traktowanie pracowników jak bydło???

  • Outsourcing = Białe Niewolnictwo 2014-12-11 15:01:28

    Outsourcing pracowniczy, to jest kolejny gwóźdź do trumny dla polskiej gospodarki. Jest to krótkowzroczny " sukces" dla właścicieli firm, czyli kolejny super pomysł jak obniżyć koszty a z pracowników postawić pod ścianą - czyli większości przypadków wygląda, to tak: albo cię zwalniam albo idziesz do outsourcingu pracować za mniejsze pieniądze. W 70/80 %-tach równa się to umowy śmieciowe lub umowy o dzieło czyli kiwanie ZUS .... -:)). A efektem jest zmniejszone bezrobocie i emigracja za pracą oczywiście za granicę, bo jak ktoś popracuje za 1500 do 1800 zł miesięcznie w outsourcingu, to po paru miesiącach ma daleko w czarnej d...., takiego pracodawcę i kraj gdzie jest białym niewolnikiem. Poza tym firmy outsourcingowe żerują jak sępy na sytuacji gospodarczej kraju i na tych którzy nie mogą wyjechać za granicę np; ze względu na sytuację rodzinną, godząc się pracować na śmieciowych stawkach a właściciele tych firm zbijają kokosy. No i mamy nie jednokrotnie sytuację taką, że normalnie pracy nie dostaniesz tylko przez outsourcing, czyli robisz z siebie od razu białego niewolnika lub decydujesz się na wyjazd z Polski.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA