×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Oto wyzwania, przed którymi staną HR-owcy w 2018 r. Brak kandydatów to nie jedyny problem

Nie tylko brak kandydatów do pracy będzie wyzwaniem dla HR-owców w 2018 r. Maciej Witucki, prezes Work Service, Anna Wicha, szefowa Adecco Poland, Magdalena Warzybok z Aon Hewitt, Anna Mirek z ING Services Polska, Sylwia Sosnowska z Grupy Pracuj i wielu innych zdradza, z czym jeszcze będą musieli się zmierzyć HR-owcy w 2018 r.

Niedobory kadrowe

– Nadchodzący rok będzie czasem pogłębiania się niedoborów kadrowych na polskim rynku pracy. Widzimy, że koniunktura jest dobra, firmy otwierają nowe miejsca pracy, ale dostępność kandydatów staje się coraz większym wyzwaniem. Dlatego z jednej strony ratunkiem będzie przyciąganie pracowników zza granicy, a z drugiej lepsze dotarcie do polskich kandydatów – mówi Maciej Witucki, prezes Work Service.

– Od stycznia pojawią się nowe zapisy prawne regulujące zatrudnianie cudzoziemców. Musimy trzymać kciuki, żeby ich wdrożenie przebiegło bez większych zakłóceń i wydłużenia procesów biurokratycznych. Jest to o tyle istotne, że w przyszłym roku dostępność do kard m.in. z Ukrainy będzie miała kluczowe znaczenie dla wielu wiodących gałęzi gospodarki. Jednocześnie, coraz większa rola będzie spoczywać na HR-owcach, którzy nie tylko muszą aktywnie zadbać o dopływ nowych pracowników, ale również poradzić sobie z panującą na rynku rotacją – dodaje Witucki. (fot. mat.pras.)

REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

 

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Oto wyzwania, przed którymi staną HR-owcy w 2018 r. Brak kandydatów to nie jedyny problem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA