×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W IT nie liczą się tylko wynagrodzenia. Na rozmowie 30 proc. kandydatów pyta o coś innego

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 6 kwi 2021 20:00

Co trzeci specjalista IT poszukiwał informacji o kulturze firmy już na etapie skanowania ofert pracy w sieci - wynika z najnowszego raportu portalu No Fluff Jobs, który specjalizuje się w rekrutacji w branży IT.

W IT nie liczą się tylko wynagrodzenia. Na rozmowie 30 proc. kandydatów pyta o coś innego
48 proc. specjalistów IT ocenia styl zarządzania w swojej firmie źle lub bardzo źle (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Zarządzanie, kultura organizacyjna i warunki pracy w firmie nigdy nie były tak ważne dla przyszłych i obecnych pracowników jak teraz.
  • Z raportu „Kultura w IT” przeprowadzonego przez No Fluff Jobs wynika, że dla 59 proc. poszukujących pracy w IT liczą się one nawet bardziej niż osoba przełożonego.
  • Co 3 pracownik IT doświadcza mikrozarządzania i 65 proc. z nich z tego powodu zmienia pracę.

Pandemia COVID-19 namieszała w wielu branżach. Także w IT, choć w tym przypadku niezmienne jest duże zainteresowanie nowymi pracownikami. Zmieniło się jednak coś innego. Kultura oraz rodzaj prowadzonych projektów i usług w ostatnim czasie wśród pracowników bardzo mocno zyskały na znaczeniu.

 – Firmy IT cały czas poszukiwały pracowników. Liczba ofert dla branży IT publikowanych na nofluffjobs.com przekroczyła 26 000 w skali roku – była najwyższa od początku istnienia portalu i aż o 60 proc. wyższa niż w roku 2019. Szczególnie poszukiwani byli seniorzy, dla których wiarygodność pracodawców stała się jeszcze bardziej istotna – wylicza Tomasz Bujok, CEO portalu No Fluff Jobs.

Kultura pracy

Z danych No Fluff Jobs wynika, że czas pandemii zweryfikował pogląd pracowników, na to, co jest ważne w pracy. Okazuje się, że dla 59 proc. poszukujących pracy w IT zarządzanie, kultura organizacyjna i warunki pracy są dziś dużo ważniejsze niż menedżer, z którym będą na co dzień współpracować.

Co więcej, w ocenie stylu zarządzania wewnątrz firm, w których pracują, pracownicy niestety są podzieleni. Aż 48 proc. specjalistów IT ocenia styl zarządzania w swojej firmie źle lub bardzo źle, a 52 proc. dobrze i bardzo dobrze.

Odpowiedzi te różnią się w zależności od zajmowanego stanowiska i doświadczenia. O ile aż 37 proc. stażystów nie jest zadowolonych z poziomu zarządzania, to w przypadku leaderów zespołów już tylko 25 proc. wypowiedziało się o nim pozytywnie. Z kolei dobrze ocenia go aż 32 proc. osób ze średnim doświadczeniem (midzi), przy czym tylko 24 proc. pracowników z dużym stażem pracy (seniorzy). Okazuje się także, że w firmach występuje problem niewystarczającej komunikacji – wskazało na niego aż 51 proc. respondentów. Tylko 18 proc. go nie dostrzega.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W IT nie liczą się tylko wynagrodzenia. Na rozmowie 30 proc. kandydatów pyta o coś innego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA