Google, Deloitte, EY, Jeromimo Martins, PZU, PwC, PKO Bank Polski, ING Bank Śląski, Lidl oraz McDonald’s - to firmy, które zdaniem studentów zasłużyły na tytuł najbardziej pożądanych pracodawców ubiegłego roku.
-
Autor:KDS
- •13 kwi 2018 12:40
AIESEC Polska po raz 26. uhonorowało najlepszych pracodawców. (fot.aiesec.pl)
- Badanie Pracodawca Roku® jest niezależnym badaniem ankietowym przeprowadzanym przez AIESEC Polska od ponad 20 lat.
- Uczestnikami badania są studenci, którzy za pracodawcę roku uznali firmę Google. Za to największy skok odnotował McDonald's.
- Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 12 kwietnia w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.
Na liście TOP 10 najbardziej pożądanych pracodawców znalazły się następujące marki: Google, Deloitte, EY, Jeromimo Martins, PZU, PwC, PKO Bank Polski, ING Bank Śląski, Lidl oraz McDonald’s
- Jako kluczowe czynniki decydujące o wskazaniu powyższych firm jako top pracodawców na polskim rynku studenci wskazali: aktywność na rynku, popularność, wysokość zarobków, zgodność branży z ich zainteresowaniami, styl i atmosferę pracy, możliwość zdobycia międzynarodowego doświadczenia oraz opinię znajomych - informują autorzy badania.
Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl
Wynika z niego również, że głównym źródłem z jakiego młodzi czerpią informację o potencjalnym przyszłym pracodawcy jest internet.
Laureatem pierwszego miejsca - podobnie jak w ubiegłym roku została firma Google. (fot.aiesec.pl)
Badanie, które AIESEC prowadzi regularnie od przeszło 20 lat ma za cel pokazanie perspektyw środowiska studenckiego na rynek pracy.
- Staramy się poznać opinie i oczekiwania wobec pracy zawodowej tej grupy. Nasza organizacja, jako globalny głos młodych ludzi, pragnie przybliżyć wyniki badań potencjalnym pracodawcom, pełniąc rolę łącznika pomiędzy studentami a światem biznesu - podkreślają przedstawiciele AIESEC.
Największy wzrost
W tegorocznej edycji zestawienia największy wzrost - o 12 pozycji w porównaniu do ubiegłego roku - odnotował McDonald’s. Jak podkreśla Renata Prys, dyrektor działu people McDonald’s, nagroda jest odzwierciedleniem pracy, jaką organizacja wkłada w to, aby być dobrym miejscem pracy dla różnych kandydatów, w tym studentów i absolwentów.
- Zatrudniamy wielu studentów i choć najczęściej myśli się o gastronomii jako branży,
w której pracują oni tylko dorywczo, to w McDonald’s zaprzeczamy temu stereotypowi. Wiele osób trafia do nas, poszukując po prostu pracy, którą można pogodzić z nauką, ale szybko przekonują się, że tworzymy im doskonałe możliwości rozwoju. Mogą błyskawicznie awansować, przejmować odpowiedzialność za zarządzanie zespołem i różnymi obszarami biznesowymi. Przykłady osób, które jeszcze w trakcie studiów zostają managerami, a nawet kierownikami restauracji, można mnożyć - podkreśla.
Deloitte zajął drugą pozycję w zestawieniu organizacji. (fot.aiesec.pl)
Wysoko w górę - o 9 pozycji - skoczył także międzynarodowy gigant w branży handlowej - Jeronimo Martins. Spadki odnotowały z kolei dwa banki, które znalazły się na liście TOP 10 - PKO Bank Polsko o 2 pozycji, ING Bank Śląski o 3 pozycje. Spadek z drugiego na trzecie miejsce odnotowała też firma EY.
Metodologia badania
Uczestnikami badania są studenci III roku studiów licencjackich, a także IV i V roku studiów magisterskich kierunków ekonomiczno-biznesowych. W sumie swoją opinie wyraziło 3000 młodych ludzi.
Każdy uczestnik mógł wybrać maksymalnie trzy firmy zasługujące na miano Pracodawcy Roku 2017 przyporządkowując im trzy kolejne miejsca. W trakcie analizy wyników każdej firmie wskazanej na 1 miejscu przypisano 3 punkty, firmie wskazanej na drugim miejscu przypisano 2 punkty, a firmie wskazanej na trzecim miejscu przypisano 1 punkt. W przypadku pozycji ex aequo uwzględniono liczbę zgłoszeń danego pracodawcy na pierwszym miejscu w celu zróżnicowania wyników. Uszeregowanie wszystkich punktów zebranych przez każdą firmę w kolejności od liczby największej do najmniejszej pozwoliło na stworzenie rankingu firm od pozycji nr 1 (zwycięzcy) do pozycji nr 50.
EY na liście Pracodawców Roku 2017 zajął 3. pozycję (fot.aiesec.pl)
Studenci w ten sposób wyróżniają firmę, która w ich ocenie jest najlepszym pracodawcą na polskim rynku. Odpowiadają również na pytania dotyczące ich oczekiwań, preferencji, obaw wobec przyszłej pracy. Wyniki badania dostarczają cennych informacji firmom na temat potencjalnych pracowników. Unikalną cechą projektu jest niezależność. Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie ankiety nie są powiązane z żadną firmą, natomiast ankietowani studenci nie otrzymują od nas sugestii instytucji, które mogliby umieścić jako ich propozycję najlepszego pracodawcy.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU
KOMENTARZE (0)