PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Cisco, Hilton, Salesforce na czele najnowszej listy Great Place to Work 25 Najlepszych Miejsc Pracy na świecie

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 2 paź 2019 14:20

Cisco, Hilton, Salesforce, DHL Express oraz Mars. tak prezentują się liderzy tegorocznego zestawienia 25 Najlepszych Miejsc Pracy na świecie. Poznajcie cały ranking Great Place to Work.

Cisco, Hilton, Salesforce na czele najnowszej listy Great Place to Work 25 Najlepszych Miejsc Pracy na świecie
Adobe Stock
REKLAMA
  • Najnowsza lista 25 World’s Best Workplaces ogłoszona została 2 października 2019 r.
  • Otwiera ją technologiczna firma Cisco. W pierwszej trójce znajdziemy jeszcze sieć hoteli Hilton oraz informatycznego giganta Salesforce.
  • W tym roku do tytułu Najlepszego Miejsca Pracy na świecie konkurowało ponad 8 tysięcy firm, zatrudniających ponad 12 milionów pracowników na całym świecie.

Great Place to Work publikuje ranking Najlepszych Miejsc Pracy na świecie po raz dziewiąty. Jak wskazują autorzy raportu, z perspektywy tych lat można dostrzec, że z roku na rok firmy, które kwalifikują się do ścisłej światowej czołówki, poprawiają swoje notowania i stają się jeszcze lepszymi miejscami pracy. Świadczą o tym opinie samych pracowników. 

25 wyróżnionych w tym roku firm zatrudnia łącznie 300 tysięcy pracowników. 85 proc. z nich potwierdziło, że ich firma to „wspaniałe miejsce pracy” i jest to wzrost o 5 punktów procentowych w porównaniu z wynikami sprzed 9 lat.

Oto pełna lista laureatów tegorocznej edycji 25 World’s Best Workplaces 

- To olbrzymie wyzwanie stworzyć kulturę opartą na zaufaniu, która będzie doceniana przez pracowników w wielu krajach na całym świecie. Firmy z tegorocznej listy mają odważnych liderów, którzy podjęli to wyzwanie. Stanowią oni awangardę, która może służyć milionom firm na całym świecie za przykład, że można i że warto tworzyć wspaniałe miejsca pracy dla wszystkich - gratulując laureatom mówił Michael C. Bush, CEO Great Place to Work.

 

Kto i gdzie liderem?

Branża IT pozostaje niekwestionowanym liderem - blisko 1/3 organizacji na liście to firmy informatyczne. Na kolejnych miejscach znalazły się firmy działające w sektorze usług finansowych oraz usług profesjonalnych.

Z kolei w podziale na kraje niezmiennie najliczniejszą reprezentację firm na liście ma Wielka Brytania (17 spółek). Na kolejnych pozycjach uplasowały się Brazylia (15), USA (14) oraz Indie (13). Polska z 5 spółkami uplasowała się na podobnym poziomie jak kilka innych europejskich krajów (Austria, Szwajcaria, Holandia).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Cisco, Hilton, Salesforce na czele najnowszej listy Great Place to Work 25 Najlepszych Miejsc Pracy na świecie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA