Oto najlepiej zarządzane firmy w Polsce i na świecie

Co jest kluczem skutecznego zarządzania? Inspirujące przywództwo - tak wynika z rankingu najlepiej zarządzanych firm (Best Companies for Leadership - BCL), przygotowanego przez firmę doradczą Hay Group.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto najlepiej zarządzane firmy w Polsce i na świecie

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 lis 2013 9:14


W światowej czołówce, na pierwszym miejscu pojawiła się firma Procter&Gamble - przez dwa lata deptała po piętach niekwestionowanemu liderowi, firmie General Electric, która zajmowała pierwsze miejsce rankingu od 2009 r. W tym roku na prowadzenie wysunęła się jednak firma Procter&Gamble. O tym, że koncern jest prawdziwą kuźnią przywództwa rozmawialiśmy na początku października z prezesem P&G w Polsce i w Europie Centralnej, Markiem Kapuścińskim: Cechy przywódcze młodych ludzi weryfikujemy podczas rekrutacji.

Zdetronizowany przez P&G General Electric spadł na 3. miejsce rankingu, wyprzedził go Microsoft, plasując się na miejscu drugim. Tuż za nim, na miejscu 4. pojawiła się Coca-Cola, na 5. Unilever, a na miejscu 6. IBM. W pierwszej dziesiątce najlepiej zarządzanych firma na świecie znalazły się również kolejno: Wal-Mart (miejsce 7.), McDonald`s, Telefónica i Facebook.

Jak wynika z badania Hay Group, inspirujące przywództwo jest jedną z najbardziej cenionych kompetencji w najlepiej zarządzanych firmach w Europie (46 proc.). Tym samym 2/3 zarządzających w Europie poświęca dużo czasu na wspieranie i rozwijanie talentów. Kto zatem prowadzi na Starym Kontynencie? Na miejscu pierwszym - Unilever, na drugim - Siemens, a na trzecim - Nestlé. W pierwszej dziesiątce znalazły się również (kolejno): Vodafone, Volkswagen, Daimler, Ikea, Danone, ING Group i SAP. Silna jest zatem w europejskim rankigu reprezentacja niemecka oraz branża motoryzacyjna.

A oto pięć najlepiej zarządzanych firm w Polsce. Na miejscu pierwszym - Microsoft, tuż za nim Unilever, a na trzeciej pozycji - Citigroup. Do grona najlepszych weszły również: Johnson&Johnson oraz ING Group.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.