×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

EEC: Inwestorzy bez granic uhonorowani podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

  • Autor: JS
  • 11 maj 2017 14:27

M, Amazon, Nokia Networks, Procter & Gamble, Veolia, Grupa Nowy Styl, Maspex, Synthos, Ursus i Work Service zostali laureatami wyróżnień „Inwestor bez granic”.

EEC: Inwestorzy bez granic uhonorowani podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Prestiżowe tytuły trafiły do firm, których inwestycje są impulsem rozwojowym dla polskiej gospodarki.

• Nagrody wręczono 10 maja br., w trakcie gali wieńczącej pierwszy dzień
IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (European Economic Congress – EEC).  

– Inwestycje to nie tylko motor wzrostu, to także prawdziwy budulec gospodarki i synonim jej rozwoju. Plebiscyt „Inwestor bez granic” jest dla nas okazją do wyróżnienia najlepszych praktyk inwestycyjnych, jakie możemy zaobserwować na polskim i światowych rynkach. Kandydatów nominowali przedstawiciele środowiska biznesu, instytucji samorządu gospodarczego, agencji
i instytucji rządowych zaangażowanych w pozyskiwanie inwestorów oraz wspierających polską ekspansję gospodarczą za granicą – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator projektu.

 Laureatami wyróżnień „Inwestor bez granic” zostali inwestorzy zagraniczni w Polsce i polskie firmy inwestujące za granicą. Pod uwagę wzięte zostały m.in. skala inwestycji, ich wpływ na potencjał polskiej gospodarki, innowacyjny charakter (transfer technologii i know-how), znaczenie inwestycji dla polskiego rynku pracy i dla budowania marki Polski w świecie.

Pięciu zwycięzców wytypowano z grona inwestorów zagranicznych w Polsce, prowadzących działalność o zauważalnej skali, dającą rozwojowy impuls dla całej polskiej gospodarki, wnoszących nową wartość, budujących sieć kooperacji. Pozostałe wyróżnienia trafiły do rodzimych przedsiębiorstw realizujących odważne, skuteczne strategie ekspansji zagranicznej. Oceniono ich wpływ na potencjał polskiego eksportu, wskazano tych, którzy z powodzeniem inwestują na obcych, niekiedy odległych rynkach i tym samym otwierają drzwi przed innymi firmami z naszego kraju.

 Wyróżnieniami „Inwestor bez granic” uhonorowano:

 3M

Wyróżnienie za rozmach, konsekwencję i zaangażowanie w innowacje. 3M, amerykański producent zaawansowanych technologicznie wyrobów z tworzyw sztucznych, obecny jest w Polsce już 25 lat. Ta globalna firma konsekwentnie inwestuje także w badania i rozwój, nowoczesne usługi i logistykę. 3M posiada w Polsce trzy własne zakłady produkcyjne, centrum naukowo-badawcze oraz Centrum Innowacji. Do chwili obecnej firma zainwestowała w Polsce ponad 1,9 mld złotych i zatrudnia ponad 3000 osób. W 2015 roku we Wrocławiu uruchomiono centrum usług wspólnych 3M na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Partnerami 3M w Polsce są instytuty naukowo-badawcze oraz stowarzyszenia branżowe i naukowe.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: EEC: Inwestorzy bez granic uhonorowani podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA