Oto 30 największych pracodawców w Polsce

„Forbes” sporządził ranking 100 największych firm w Polsce. Przedsiębiorstwa sklasyfikowano ze względu na wysokość przychodów. My natomiast postanowiliśmy sprawdzić, które z nich zatrudniają najwięcej osób.

Autor: Justyna Koc 25 kwi 2014 14:04

REKLAMA

Najwięcej pracowników z całej setki zatrudnia Poczta Polska - ponad 83 tys. Niestety to 10-procentowy spadek w porównaniu do roku 2012. W rankingu "Forbesa" firma zajęła 38. miejsce z przychodami w wysokości 5,8 mld zł.

Ok. 55 tys. osób pracuje dla Kompanii Węglowej, której przychody wynoszą 10 mld zł. KW spadła o jedną pozycję na liście magazynu - zajęła 20. miejsce.

Załoga firmy Jeronimo Martins liczy 47 tys. osób. Liczba ta nieustannie się zwiększa w związku z rozwojem firmy i otwieraniem nowych placówek. Przychody właściciela sieci Biedronka odnotowano na poziomie 32 mld zł, co pozwoliło awansować mu o jedną pozycję - na trzecie miejsce.

W Polskich Kolejach Państwowych jest zatrudnionych ok. 44 tys. pracowników - liczba ta zmniejszyła się o niecałe 5 proc. w odniesieniu do poprzednieg roku. Z przychodami w wysokości 10 mld zł, PKP uplasowało się na 18. miejscu w rankingu.

Z kolei w PGE pracuje ok. 41 tys. osób. Spółka odnotowała 30 mld zł przychodu i zajęła 4. pozycję na liście największych firm w Poslce. (fot. PTWP/ Andrzej Wawok)


Puls HR Puls HR

Oto 30 największych pracodawców w Polsce


REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.