PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Oto 25 najlepszych miejsc pracy na świecie

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 26 paź 2017 18:59

Salesforce, The Adecco Group i SAS Institute. Tak prezentuje się pierwsza trójka otwierająca tegoroczne zestawienie 25 najlepszych miejsc pracy na świecie. Jakie firmy znalazły się w prestiżowym rankingu?

Oto 25 najlepszych miejsc pracy na świecie
Adobe Stock
REKLAMA

• Już po raz siódmy firma konsultingowa Great Place to Work przygotowała zestawienie najlepszych miejsc pracy na świecie.

• Liderów wybierała spośród ponad 6,6 tysięcy międzynarodowych firm, które łącznie zatrudniają ponad 10 milionów pracowników.

• Wyniki tegorocznej edycji zestawienia poznaliśmy w czwartek, 26 października. 

Stawkę światowego zestawienia otwiera przedstawiciel branży IT, firma Salesforce. Na drugim miejscu uplasowało się The Adecco Group. Ostatnie miejsce na podium zajął SAS Institute (IT).

- Tegoroczni laureaci dowodzą, że środowisko pracy bazujące na obopólnym zaufaniu i polityka firmy stawiająca na efektywność, nie tylko nie wykluczają się, ale są od siebie bezpośrednio zależne – tak wyniki tegorocznej edycji konkursu podsumował Michael C. Bush, prezes Great Palce to Work.

Oto pełna lista 25 Najlepszych Miejsc Pracy

25 Najlepszych Miejsc Pracy na Świecie 2017
25 Najlepszych Miejsc Pracy na Świecie 2017

W badaniu wzięły udział firmy reprezentujące 51 krajów z całego świata. Jeśli chodzi o liczbę oddziałów wprowadzonych na listę, pierwsze miejsce – podobnie jak w roku ubiegłym – przypadło Wielkiej Brytanii (19 firm). Drugie miejsce należy do Stanów Zjednoczonych (14 firm), a na trzecim ex-aequo znalazły się Peru, Indie i Chiny (po 11 firm).

- Polski wkład w kształt tegorocznego zestawienia jest nieco skromniejszy niż w poprzednich latach. Niemniej obecność na światowej liście Cisco, Cadence Design Systems oraz EY to także zasługa polskich oddziałów tych firm - podkreślają autorzy badania.

By w ogóle firma była brana pod uwagę przy tworzeniu międzynarodowego zestawienia, musi spełnić szereg kryteriów. Po pierwsze musi być laureatem co najmniej pięciu krajowych list Najlepszych Miejsc Pracy, zatrudniać co najmniej pięć tysięcy pracowników na całym świecie, przy czym 40 proc. z nich powinno pracować poza krajem, w którym znajduje się siedziba główna firmy.

Dodatkowe punkty przyznawane są za liczbę krajów, w których została przeprowadzona ankieta pracownicza oraz za odsetek pracowników (w stosunku do całego zatrudnienia w danej organizacji), jaki wziął udział w badaniu.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Oto 25 najlepszych miejsc pracy na świecie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA