Oto 10 najlepszych prezesów na świecie

Kto znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu najlepszych prezesów na świecie? Sprawdźcie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto 10 najlepszych prezesów na świecie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

29 paź 2014 10:08


„Harvard Business Review” stworzył listę stu najlepszych prezesów na świecie. W klasyfikacji były brane pod uwagę twarde dane, a nie reputacja prezesów. Wśród nich znaleźli się menedżerowie z 22 krajów. Niestety w rankingu nie pojawił się Polak.

Na liście zdecydowanie więcej jest przedstawicieli płci męskiej. Jeśli chodzi o kobiety, to tylko dwie znalazły się w rankingu. Debra Cafaro z firmy Ventas zajęła 27. miejsce, a Carol Meyrowitz, CEO TJX - 51.

Czytaj też: Oto 12 najlepiej wynagradzanych prezesów świata

Pierwsze miejsce zdobył Jeffrey Bezos, szef Amazona. Z kolei druga pozycja przypadła Johnowi Martinowi, prezesowi międzynarodowej firmy biofarmaceutycznej Gilead Sciences. Jako ostatni na podium stanął John Chambers, CEO Cisco Systems.

Czwarte miejsce przypadło Davidowi Pyottowi, szefowi firmy z branży medycznej Allergan. Piątą pozycję zdobył David Simon, CEO Simon Property Group, firmy zajmującej się funduszami inwestycyjnymi w sektorze nieruchomości. Z kolei na szóstym miejscu uplasował się Lars Rebien Sørensen z firmy farmaceutycznej Novo Nordisk.

Czytaj też: Oto 10 najlepiej zarabiających prezesów spółek Skarbu Państwa

Siódme miejsce zdobył Hugh Grant, CEO Monsanto, spółce specjalizującej się w biotechnologii oraz wielkiej chemii organicznej. Na ósmą pozycje wspiął się J. Michael Pearson, szef firmy farmaceutycznej Valeant Pharmaceuticals. Dziewiąta pozycja przypadła Markowi Doneganowi, prezesowi spółki przemysłowej Precision Castparts. Pierwszą dziesiątkę zamyka William Doyle, CEO PotashCorp, firmy zajmującej się nawozami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.