Oto 10 elementów atrakcyjnego miejsca pracy

Kuchnia, parking, wygodny dojazd – to podstawowe udogodnienia, które doceniają pracownicy. O co jeszcze mogą zadbać firmy by stać się bardziej atrakcyjnym miejscem pracy?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto 10 elementów atrakcyjnego miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

6 kwi 2015 10:21


Wyniki tegorocznej, 5. polskiej edycji Randstad Award pokazują, że blisko dwie trzecie Polaków uważa wynagrodzenie za najważniejszy aspekt decydujący o atrakcyjności pracodawcy. Jednak nawet te firmy, które obecnie nie mogą sobie pozwolić na podniesienie pensji, mają możliwość zwiększenia satysfakcji pracowników wprowadzając udogodnienia w miejscu pracy.

Badanie pokazuje, że dla pracowników istotne są też najbardziej podstawowe kwestie: najważniejszym czynnikiem, wymienionym przez aż 78 proc. badanych, jest wygodny dojazd, a prawie połowie badanych szczególnie zależy na czystości miejsca pracy.

Czytaj też: KGHM, Zespół Elektrowni PAK i Volkswagen. Oto najlepsi pracodawcy w Polsce

W dalszej kolejności respondenci doceniają możliwość korzystania z urządzeń kuchennych i spożywania posiłków w przeznaczonym do tego pomieszczeniu. Co ciekawe istotne okazują się również mniej podstawowe udogodnienia.

Tyle samo osób, które doceniają dostęp do kuchni wskazuje, jako istotny benefit dostęp do miejsca parkingowego (28 proc.), a tylko nieco mniej osób docenia aranżację biura w sposób, umożliwiający pracę i rozmowy telefoniczne w skupieniu.

Różnorodne potrzeby

Wprowadzając udogodnienia warto wziąć pod uwagę różne preferencje poszczególnych grup pracowników. Badanie pokazuje, że kobiety częściej niż mężczyźni zauważają czystość miejsca pracy, a także lokalizację blisko przedszkoli i szkół.

Z kolei najmłodsi pracownicy (18-24 lata) zdecydowanie docenią stołówkę, bistro lub sklep, w którym mogą nabyć przekąski lub zjeść obiad. Oczekują oni również miejsca, którym można odpocząć i się zrelaksować, a także docenią lokalizację siedziby firmy w prestiżowym budynku.

Czytaj też: Firma to już nie tylko miejsce pracy

Najstarszym pracownikom, w wieku 45-65 lat, częściej niż innym zależy na wygodnym dojeździe. Również specyfika codziennie wykonywanych zadań wpływa na preferencje odnośnie miejsca pracy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.