PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Oświadczenie majątkowe będzie można wypełnić on-line

Ministerstwo Cyfryzacji zaprezentowało aplikację, która umożliwia urzędnikom, parlamentarzystom i samorządowcom wypełnianie oświadczeń majątkowych on-line.

  • Autor: PAP/JS
  • 21 mar 2017 16:26
Oświadczenie majątkowe będzie można wypełnić on-line
31 marca upływa termin składania oświadczeń majątkowych dla urzędników administracji rządowej, a z końcem kwietnia termin na składanie oświadczeń m.in. dla posłów i senatorów oraz samorządowców (fot.pxabay)
REKLAMA

• Stworzenie aplikacji umożliwiającej wypełnienie oświadczenia on-line jest częścią realizowanego w resorcie cyfryzacji projektu budowy jednego dla całej administracji systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD).

• Zmiana to nie tylko ułatwienie dla urzędników, ale także korzyść z punktu widzenia walki z korupcją - oświadczenie wypełnione za pomocą aplikacji jest bardziej czytelne.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• W przyszłości system elektronicznych oświadczeń majątkowych powinien zostać zintegrowany z rejestrem korzyści.

Wiceminister cyfryzacji Piotr Woźny zwrócił uwagę, że 31 marca upływa termin składania oświadczeń majątkowych dla urzędników administracji rządowej, a z końcem kwietnia termin na składanie oświadczeń m.in. dla posłów i senatorów oraz samorządowców.

"Z szacunków Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które jest instytucją powołaną do badania tego typu oświadczeń wynika, że to jest grupa ok. 700 tys. osób" - powiedział Woźny. Wyjaśnił, że stworzenie aplikacji umożliwiającej wypełnienie oświadczenia on-line jest częścią realizowanego w resorcie cyfryzacji projektu budowy jednego dla całej administracji systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD). Obecnie działają w niej dwa takie systemy, które nie są ze sobą kompatybilne. Wyjaśnił, że te dwa, niekomunikujące się ze sobą systemy działały np. przez pewien czas w resorcie cyfryzacji.

"To niezwykle ważne, żeby doprowadzić do tego, żeby wszyscy urzędnicy w administracji rządowej pracowali na takim samym systemie EZD" - podkreślił Woźny. Wskazał, że prace nad budową takiego systemu okazały się dużym polem do współpracy między administracją rządową, a samorządową. "Taki projekt integracyjny jest realizowany" - wyjaśnił. Poinformował, że uruchomiono portal www.aplikacje.gov.pl, z którego będzie można pobierać aplikacje do stosowania w sektorze publicznym, zarówno rządowym, jak i samorządowym. "Ten projekt uzyskał aprobatę Komitetu Rady Ministrów ds. Cyfryzacji" - poinformował.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Oświadczenie majątkowe będzie można wypełnić on-line

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA