×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ostatnia prosta do połączenia OLPP z PERN. Co z pracownikami?

  • Autor: PAP/JS
  • 11 wrz 2017 15:54

Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników (NZW) spółki Operator Logistyczny Paliw Płynnych (OLPP) wyraziło zgodę na połączenie z PERN. To ostatnia, wymagana procedurą zgoda na integrację obu podmiotów, która ma zostać sfinalizowana z początkiem 2018 r.

Ostatnia prosta do połączenia OLPP z PERN. Co z pracownikami?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• PERN zapewnia, iż w wyniku połączenia z OLPP nie będzie zwolnień pracowników oraz niekorzystnych zmian ich wynagrodzeń.

• Wiceprezes PERN deklarował pod koniec sierpnia, że po połączeniu obu podmiotów planowane jest docelowe wyrównanie wynagrodzeń pracowników obecnego OLPP do poziomu zarobków w PERN.

• Jak informowała ostatnio przewodnicząca "Solidarności" w OLPP Justyna Haładaj, z uwagi na brak porozumienia w trakcie wcześniejszych negocjacji, kolejnym etapem sporu zbiorowego będą mediacje.

Jak podał PERN, obradujące NZW OLPP podjęło uchwałę w sprawie połączenia tej spółki - podmiot przejmowany ze spółką PERN - podmiot przejmujący "z wyrażeniem zgody na plan połączenia tych spółek".

PERN, informując o decyzji NZW OLPP, zaznaczył, iż jest to "ostatnia korporacyjna zgoda na połączenie" obu podmiotów. Po integracji powstanie jedna spółka zarządzająca zarówno transportem oraz magazynowaniem ropy naftowej, jak i paliw płynnych.

Wcześniej, pod koniec sierpnia, decyzję o połączeniu z OLPP podjęło Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie (NWZ) PERN. Wiceprezes PERN Rafał Miland mówił wtedy, iż spółka ta łączy się z OLPP i konsoliduje aktywa, ponieważ musi sprostać coraz większym wyzwaniom rynkowym i potrzebom klientów, a w efekcie także konieczności nowych inwestycji, zarówno w tłoczenie, jak i magazynowanie ropy oraz paliw.

"PERN po połączeniu z OLPP będzie większą spółką, która będzie miała większe zdolności finansowe, także kredytowe, aby prowadzić konieczne, duże programy inwestycyjne, odpowiadając w ten sposób na wyzwania rynkowe" - podkreślił wówczas Miland. Zaznaczył przy tym, że po uzyskaniu korporacyjnych zgód - NWZ PERN i NZW OLPP - kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku o wpisanie już połączonej spółki do Krajowego Rejestru Sądowego. "Zakładamy, że procedura formalna połączenia z OLPP zakończy się do 2 stycznia 2018 r." - zapowiedział jednocześnie wiceprezes PERN.

PERN ogłosił rozpoczęcie procesu integracji z OLPP w lutym tego roku. Celem, jak podkreśla spółka, "jest budowa silnego i samodzielnego podmiotu rynkowego, realizującego strategiczne interesy państwa polskiego w budowie niezależności i bezpieczeństwa energetycznego kraju".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ostatnia prosta do połączenia OLPP z PERN. Co z pracownikami?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA