Oskładkowanie umów zleceń, zarobki w IT, zmiana kodeksu pracy i Najlepsi Pracodawcy - tak minął tydzień

Co ważnego się wydarzyło w mijającym tygodniu z punktu widzenia ludzi związanych z HR, interesujących się rynkiem pracy, zarządzaniem ludźmi? Sprawdźcie!

Autor: jo 25 paź 2014 0:34

REKLAMA

Nowe miejsca pracy w SSE

Tydzień rozpoczęliśmy od optymistycznej informacji z rynku pracy. Mianowicie - w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Podkarpackim przybędzie 5,7 tys. nowych miejsc pracy.

Do strefy włączonych zostanie prawie 83 ha położonych w Rzeszowie i gminie Głogów Małopolski (jest to Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów–Dworzysko) oraz ponad 27 ha w gminie Rejowiec Fabryczny (woj. lubelskie).

Według wyliczeń Agencji Rozwoju Przemysłu na nowych terenach w najbliższych 10 latach powstanie ponad 5,7 tys. miejsc pracy, a nakłady inwestycyjne wyniosą prawie 1,5 mld zł. Pierwsi inwestorzy powinni pojawić się w ciągu dwóch lat.

Kto będzie mógł liczyć na pracę? W ocenie zastępcy dyrektora mieleckiego oddziału ARP, Mariusza Kawy - będą to przede wszystkim firmy z branży lotniczej i motoryzacyjnej, czyli tych, które są już obecne w mieleckiej SSE.

Ale nie tylko. Już teraz dziewięć firm zarezerwowało działki o łącznej powierzchni ponad 23 ha. Przedsiębiorcy ci zadeklarowali zatrudnienie ponad tysiąca osób. Znajdę one pracę w firmach z branży m.in. kosmetycznej i informatycznej. (Fot. Flickr)

Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.