PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Organizowała targi na całym świecie, ale dziś to tylko wspomnienie. Dramatyczny apel

  • Piotr Wiewióra
    PW
  • 15 lis 2020 6:00

Właścicielka jednej z podlaskich firm zajmujących się organizacją imprez targowych, a także projektowaniem i wykonywaniem powierzchni wystawienniczych dla nich, zaapelowała do parlamentarzystów z terenu województwa podlaskiego o umorzenie całości otrzymanych kwot pomocy z PFR dla firm oraz o rekompensatę w wysokości 50 proc. ubiegłorocznego przychodu przez kolejne 14 miesięcy. Alarmuje, że branża targowa praktycznie nie funkcjonuje.

Organizowała targi na całym świecie, ale dziś to tylko wspomnienie. Dramatyczny apel
Branży targowej wiodło się bardzo dobrze...do marca 2020 r. (Fot. flickr.com)
REKLAMA
  • Od ponad pół roku sytuacja firmy Anny Rudzkiej – podobnie jak całej branży targowej w Polsce – jest niezwykle trudna.
  • Lata świetności targów to niestety już tylko wspomnienie. Pomimo czasowego odblokowania, targi od marca właściwie nie istnieją. Związane z nimi firmy skorzystały z rządowej pomocy, jednak, aby dotrwać do końca blokady, potrzebne jest dalsze wsparcie – alarmuje podlaski przedsiębiorca, prowadzący działalność na całym świecie.
  • Z podobnymi postulatami, co Anna Rudzka, w imieniu branży wystąpił Komitet Obrony Branży Targowej podczas protestu przeprowadzonego 28 października pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Anna Rudzka kieruje działającą od 12 lat firma Perfekt ze Stanisławowa. Zajmuje się szeroko pojętą organizacją imprez targowych głównie za granicą – nie tylko w Europie, ale też w Azji, oby Amerykach, a nawet w Afryce. Przyznaje, że kiedy działalność firm tego rodzaju stanęła w pierwszych dniach marca, Perfekt zdążył jeszcze obsłużyć 14 imprez targowych oraz zbudować 24 stoiska na 1200 m2 powierzchni. Od kilku miesięcy znajduje się już jednak w bardzo trudnej sytuacji – jak cała branża targowa w Polsce. 

- Magazyny mamy zapełnione stoiskami, które były rozładowywane z aut po tym, jak odwołano w marcu w ostatniej chwili targi w Niemczech. Zainwestowaliśmy w materiał, logistykę, hotele. Tych kosztów nikt nam nie zwróci, ani nie pokryje – mówi Anna Rudzka. - Pomimo odmrożenia targów 6 czerwca, dla nas dalej branża pozostaje martwa. Wiosną br. wszystkie imprezy zagraniczne i większość krajowych do końca 2020 zostało odwołanych lub przeniesionych na wiosnę/jesień 2021-2022. Już teraz wiem, że imprezy w pierwszym kwartale 2021 są przełożone na terminy późniejsze – wyjaśnia.

Uświadomić powagę sytuacji i przekonać do wsparcia

Podobnie jak inni tworzący Komitet Obrony Branży Targowej przedsiębiorcy zwróciła się właśnie z prośbą o pomoc do parlamentarzystów z województwa podlaskiego. Próbuje uświadomić im w jak krytycznej sytuacji znalazła się branża targowa i przekonać, żeby podczas najbliższych prac nad nową wersją „tarczy” wsparli firmy sektora targowego, uwzględniając je w programie pomocowym.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Organizowała targi na całym świecie, ale dziś to tylko wspomnienie. Dramatyczny apel

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Ewka 2020-11-16 15:12:41

    Szczerze mówiąc to teraz trochę lipa temat z tymi targami, bo wszystkie po kolei są odwoływane. Nastawiłam się że na początku lutego pojadę do Nadarzyna na targi reklamy i poligrafii i mam nadzieję, że chociaż ich nie odwołają. Ale jak to będzie to się okaże.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA