PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Oracle: Automatyzacja baz danych i procesów biznesowych kluczowe w rozwoju firm

  • Autor: PAP/AT
  • 17 lut 2020 17:22

Zautomatyzowane bazy danych, rozszerzona rzeczywistość i automatyczne procesy biznesowe odegrają kluczową rolę w zmianach, jakie do 2025 r. zajdą w przedsiębiorstwach - wynika z prognoz amerykańskiej firmy Oracle, zajmującej się tworzeniem oprogramowania do obsługi przedsiębiorstw.

Oracle: Automatyzacja baz danych i procesów biznesowych kluczowe w rozwoju firm
Oracle zaprezentowało pięć 5 prognoz zmian, jakie do 2025 r. przyniosą firmom nowe technologie i modele biznesowe (fot. shutterstock)
REKLAMA
  • Zdaniem firmy Oracle do 2025 r. autonomiczne bazy danych sprawiają, że 90 proc. wszystkich wykonywanych obecnie ręcznie operacji informatycznych i zadań związanych z zarządzaniem danymi będzie przebiegało w pełni automatycznie.
  • Według ekspertów za pięć lat wszystkie aplikacje biznesowych będą wyposażone w jakąś formę sztucznej inteligencji.
  • Do 2025 r. 70 proc. rekrutacji i 80 proc. sprzedaży będzie realizowane w sposób zautomatyzowany za pomocą sztucznej inteligencji i botów. - wskazuje Oracle.

Oracle zaprezentowało pięć 5 prognoz zmian, jakie do 2025 r. przyniosą firmom nowe technologie (automatyzacja, sztuczna inteligencja, Blockchain, Internet Rzeczy) i modele biznesowe.

Zdaniem firmy Oracle do 2025 r. autonomiczne bazy danych sprawiają, że 90 proc. wszystkich wykonywanych obecnie ręcznie operacji informatycznych i zadań związanych z zarządzaniem danymi będzie przebiegało w pełni automatycznie. Informatycy będą mieli dzięki temu więcej czasu na zapoznawanie się z najnowszymi rozwiązaniami w obszarze sztucznej inteligencji i automatycznego uczenia - od konwersacyjnych interfejsów użytkownika, przez Blockchain, po Internet Rzeczy.

Autonomicznie uczące się systemy mogą zautomatyzować m.in. gromadzenie danych z wielu aplikacji i wizualizację milionów punktów danych. Dzięki prezentacji danych przedsiębiorstwa w atrakcyjnej formie graficznej użytkownicy biznesowi mogą łatwiej dostrzegać trendy, wzorce i korelacje w swoich danych bez konieczności studiowania kolumn raportów i arkuszy kalkulacyjnych. Chmura sprawia, że te zaawansowane technologie stają się technologiami głównego nurtu.

Zgodnie z drugą prognozą, według ekspertów Oracle za pięć lat wszystkie aplikacje biznesowych będą wyposażone w jakąś formę sztucznej inteligencji. Oracle ocenia, że przedsiębiorstwa szybko wdrażają narzędzia AI, ponieważ dostrzegają tkwiący w tej technologii potencjał zwiększenia efektywności i produktywności oraz obniżenia kosztów.

Czytaj też: Automatyzacja wkracza na rynek pracy. Pracownicy muszą nadążyć, albo stracą zatrudnienie

Rozwój w tym obszarze wpłynie na wszystkie działy przedsiębiorstwa. Przyspieszy generowanie analiz, co pomoże menedżerom i kadrze kierowniczej lepiej zrozumieć operacje, pracowników, rynki i klientów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Oracle: Automatyzacja baz danych i procesów biznesowych kluczowe w rozwoju firm

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA