Olgierd Cieślik uzyskał pozytywną opinię Rady do spraw spółek państwowych, jako kandydat na prezesa Totalizatora Sportowego - wynika z informacji zamieszczonej na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

• Rada nadzorcza Totalizatora Sportowego prowadzi konkurs na nowego prezesa spółki.
• Do drugiego etapu postępowania dopuściła siedmiu kandydatów ubiegających się o fotel prezesa.
• Rozmowy w nimi odbywały się od 7 marca.
Rada ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych, powołana została w grudniu 2016 r., m.in. wydaje opinie dotyczące kandydatów na szefów państwowych spółek.
"Procedura wyboru prezesa wciąż trwa. Pan Cieślik uzyskał w trakcie przesłuchania przez radę nadzorczą najwięcej punktów. Rada wskazała go na prezesa spółki. Poprosiliśmy o opinie Radę do spraw spółek. Pozytywnie go oceniła. Jutro zbiera się rada nadzorcza Totalizatora Sportowego i może wydać już ostateczną decyzję w tej sprawie" - powiedział szef rady nadzorczej spółki Piotr Kwiecień.
Do 27 lutego br. chętni mogli zgłaszać swoje kandydatury na stanowisko prezesa Totalizatora Sportowego. Zgodnie z ogłoszeniem rady nadzorczej, od kandydata wymagana jest m.in. znajomość sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych.
Ponadto od nowego prezesa Totalizatora Sportowego wymaga się m.in. ukończenia studiów wyższych, co najmniej pięcioletniego stażu pracy, korzystania w pełni z praw publicznych, posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych. Osoba taka nie może również podlegać określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych.
Dodatkowymi atutami kandydatów będzie m.in. posiadanie znajomości sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych, z uwzględnieniem zasad organizacji i funkcjonowania sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych w Unii Europejskiej oraz organizowania wyścigów konnych, doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, doświadczenie w zakresie zarządzania grupą kapitałową, czynna znajomość języka obcego.
W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej i oceny kandydata będzie sprawdzany jego zakres wiadomości m.in. nt. działalności spółki w sektorze gier hazardowych i zakładów wzajemnych, z uwzględnieniem zasad organizacji i funkcjonowania sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych oraz organizowania wyścigów konnych.
Na początku lutego z funkcji prezesa Totalizatora Sportowego rezygnację złożył Łukasz Łazarewicz. Kierował spółką przez 10 miesięcy i - jak podkreślił - "było to dla niego zaszczytem".
Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest spółką Skarbu Państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym.


KOMENTARZE (0)