PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Olgierd Cieślik zostanie prezesem Totalizatora Sportowego?

  • Autor: PAP/JS
  • 15 mar 2017 19:25

Olgierd Cieślik uzyskał pozytywną opinię Rady do spraw spółek państwowych, jako kandydat na prezesa Totalizatora Sportowego - wynika z informacji zamieszczonej na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Olgierd Cieślik zostanie prezesem Totalizatora Sportowego?
Do 27 lutego br. chętni mogli zgłaszać swoje kandydatury na stanowisko prezesa Totalizatora Sportowego (fot. mat. prasowe)
REKLAMA

• Rada nadzorcza Totalizatora Sportowego prowadzi konkurs na nowego prezesa spółki.

• Do drugiego etapu postępowania dopuściła siedmiu kandydatów ubiegających się o fotel prezesa.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Rozmowy w nimi odbywały się od 7 marca.

Rada ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych, powołana została w grudniu 2016 r., m.in. wydaje opinie dotyczące kandydatów na szefów państwowych spółek.

"Procedura wyboru prezesa wciąż trwa. Pan Cieślik uzyskał w trakcie przesłuchania przez radę nadzorczą najwięcej punktów. Rada wskazała go na prezesa spółki. Poprosiliśmy o opinie Radę do spraw spółek. Pozytywnie go oceniła. Jutro zbiera się rada nadzorcza Totalizatora Sportowego i może wydać już ostateczną decyzję w tej sprawie" - powiedział szef rady nadzorczej spółki Piotr Kwiecień.

Do 27 lutego br. chętni mogli zgłaszać swoje kandydatury na stanowisko prezesa Totalizatora Sportowego. Zgodnie z ogłoszeniem rady nadzorczej, od kandydata wymagana jest m.in. znajomość sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych.

Ponadto od nowego prezesa Totalizatora Sportowego wymaga się m.in. ukończenia studiów wyższych, co najmniej pięcioletniego stażu pracy, korzystania w pełni z praw publicznych, posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych. Osoba taka nie może również podlegać określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych.

Dodatkowymi atutami kandydatów będzie m.in. posiadanie znajomości sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych, z uwzględnieniem zasad organizacji i funkcjonowania sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych w Unii Europejskiej oraz organizowania wyścigów konnych, doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, doświadczenie w zakresie zarządzania grupą kapitałową, czynna znajomość języka obcego.

W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej i oceny kandydata będzie sprawdzany jego zakres wiadomości m.in. nt. działalności spółki w sektorze gier hazardowych i zakładów wzajemnych, z uwzględnieniem zasad organizacji i funkcjonowania sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych oraz organizowania wyścigów konnych.

Na początku lutego z funkcji prezesa Totalizatora Sportowego rezygnację złożył Łukasz Łazarewicz. Kierował spółką przez 10 miesięcy i - jak podkreślił - "było to dla niego zaszczytem".

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest spółką Skarbu Państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Olgierd Cieślik zostanie prezesem Totalizatora Sportowego?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA