PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

"O sukcesorze należy myśleć w zasadzie od urodzenia"

Biznes rodzinny ukorzenia, powoduje, że zaczyna się w nas tworzyć tożsamość: miejsca, miasta, kraju – podkreśla Katarzyna Trojniar, prezes Hedan-Pak, członek rady nadzorczej, Malow.

"O sukcesorze należy myśleć w zasadzie od urodzenia"
fot.shutterstock
REKLAMA

Katarzyna Trojniar podkreśla, że w firmie Malow pracuje już trzecie pokolenie. Senior ma siedmioro wnuków, młodzież jeszcze się uczy.

– Dzieci rosły razem ze wzrostem firmy – podkreśla Katarzyna Trojniar. - Okazuje się, że młodzież szybko złapała gen przedsiębiorczości. W naszej rodzinie udaje się wciągnąć młodzież, ale ona nie czuje się zmanipulowana i wciągana, ma przestrzeń, wolność, decyduje o życiu – mówi Trojniar.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Katarzyna Trojniar dodaje, że jej córka, która ma 19 lat, zatrudniła się na dwa miesiące w firmie Malow. - Po kilku dniach powiedziała: Malow to nie jest budynek, jest pan Zdzisiek, Heniek i klienci, z którymi. nie budynek. To jest rodzina, firma, wartości. Biznes rodzinny ukorzenia, powoduje, że zaczyna się w nas tworzyć tożsamość: miejsca, miasta, kraju – podkreśla Trojniar.

Wojciech Dąbrowski, prezes Edpol uważa, że o sukcesorze należy myśleć w zasadzie od urodzenia, od początku widać, czy dana osoba może pociągnąć biznes. Jego zdaniem nie jest dobrze, kiedy sukcesorem zostaje się, kiedy ma się 18 czy 25 lat. Sam został sukcesorem w wieku 44 lat.

– To w jaki sposób podchodzimy do klientów, z jakimi wartościami do nich podchodzimy – zaznacza Wojciech Dąbrowski.

Bardzo często biznesy rodzinne firmowane są przez nazwiska. – To przekłada się na relacje z pracownikami. Bardzo często zaangażowani jesteśmy w akcje pomocowe dla naszych pracowników – dodaje Dąbrowski.

Tekst powstał na bazie panelu „Firmy rodzinne”, który odbył się w ramach Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "O sukcesorze należy myśleć w zasadzie od urodzenia"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA