O narzędziach w zarządzaniu zmianami

Zarządzanie zmianą będzie tematem najbliższego seminarium dla przedsiębiorców z Warmii i Mazur, które odbędzie się 23 października w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

O narzędziach w zarządzaniu zmianami

PODZIEL SIĘ


Autor: GK

21 paź 2013 10:32


Seminarium poprowadzi dr Jarosław Mioduszewski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. 23 października w Elbląskim Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku odbędzie się kolejne z cyklu seminariów organizowanych przez Elbląską Radę Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych, w ramach projektu Forum WaMaBoss.

Tematem najbliższego bezpłatnego spotkania dla przedsiębiorców będzie zarządzanie zmianą. Seminarium poprowadzi dr Jarosław Mioduszewski - adiunkt w Katedrze Organizacji Zarządzania, Wydziału Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie.

Prelegent jest współorganizatorem i prowadzącym szkolenia dla kadry kierowniczej, przedstawicieli handlowych, osób zamierzających i rozpoczynających działalność gospodarczą. Dr Mioduszewski jest ekspertem ds. ekonomicznych w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury na lata 2004-2006, 2007-2013.

„Zmiany w przedsiębiorstwach dotyczą często potrzeby dopasowania do zmieniającego się sukcesywnie otoczenia biznesowego lub też przejścia w kolejną fazę rozwoju biznesu. Zarządzanie zmianą wiąże się m.in. z bieżącym reagowaniem na ewentualne problemy napotykane w procesie jej wdrażania" - powiedziała Eliza Popławska-Jodko, kierownik projektu.

Zarządzanie zmianą to istotna kwestia, wymagająca określenia celu i zakresu zmian, z uwzględnieniem charakteru kultury organizacji. Udział pracowników w we wdrażaniu zmian jest szczególnie istotny w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, ponieważ przekształcenia nie tylko wpływają na efektywność pracy, ale także na niekontrolowane modyfikacje w kulturze organizacyjnej.

Zagadnienia, które zostaną poruszone podczas seminarium będą dotyczyły m.in. przezwyciężania nowych przeszkód, czy też narzędzi wykorzystywanych w zarządzaniu zmianami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.