PARTNERZY PORTALU

Nowy zarząd PKN Orlen. Jak wygląda podział kompetencji?

  • Autor: PAP/AT
  • 7 lip 2017 8:17

PKN Orlen uchwalił zakres kompetencji dla poszczególnych członków zarządu nowej kadencji.

Nowy zarząd PKN Orlen. Jak wygląda podział kompetencji?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Zarząd PKN Orlen uchwalił zakres kompetencji dla poszczególnych swych członków w nowej, trzyletniej kadencji, która niedawno się rozpoczęła.

• Obecnie Wiesław Protasewicz odpowiada w płockim koncernie za finanse.

• Maria Sosnowska za inwestycje i zakupy.

Protasewicz i Sosnowska to nowi członkowie zarządu PKN Orlen, którzy zostali tam powołani przez radę nadzorczą spółki z końcem czerwca. Do zarządu płockiego koncernu weszli wtedy także, zasiadający tam wcześniej: Mirosław Kochalski - jako wiceprezes oraz jako członkowie zarządu - Zbigniew Leszczyński i Krystian Pater.

Informując o podziale kompetencji w zarządzie nowej kadencji, biuro prasowe PKN Orlen podało, iż Wojciech Jasiński powołany ponownie przez radę nadzorczą na stanowisko prezesa spółki, co stało się również z końcem czerwca, pełniący zarazem stanowisko dyrektora generalnego, nadzoruje w płockim koncernie takie obszary, jak: strategia i zarządzanie projektami, kadry, innowacje, handel ropą i gazem, marketing, komunikacja korporacyjna, audyt, kontrola i zarządzanie ryzykiem korporacyjnym, a także ochrona informacji, infrastruktura krytyczna i sprawy obronne oraz bezpieczeństwo.

PKN Orlen podał jednocześnie, iż Protasewicz, jako członek zarządu ds. finansowych spółki, nadzoruje tam obecnie planowanie i sprawozdawczość, kontroling biznesowy, a także zarządzanie finansami i podatki, natomiast Sosnowska, jako członek zarządu ds. inwestycji i zakupów, sprawuje nadzór nad obszarami: realizacji inwestycji majątkowych, rozwoju i technologii, zakupów, bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony środowiska i administracji.

Sosnowska w latach 1995-2006 pracowała w Urzędzie m.st. Warszawy, a w latach 2006-09 była zatrudniona jako dyrektor biura zarządu CIECH SA. W okresie od 2009 r. do 2012 r. pełniła funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Chemii Przemysłowej w randze członka zarządu ds. organizacji i zarządzania. Z kolei Protasewicz, związany wcześniej z Mostostalem Siedlce, wiceprezes PKP i Polskich Sieci Elektroenergetycznych "Operator", b. wojewoda siedlecki w latach 1993-94, zasiadał w radzie nadzorczej PKN Orlen od czerwca 2016 r. do czerwca tego roku.

Według płockiego koncernu, Kochalski, jako wiceprezes, nadzoruje tam zarządzanie łańcuchem dostaw, relacje inwestorskie, inwestycje i dezinwestycje kapitałowe, informatykę oraz obszary: prawny, grupy kapitałowej, zarządzania ryzykiem regulacyjnym, organizacji i systemów zarządzania.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowy zarząd PKN Orlen. Jak wygląda podział kompetencji?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA