×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nowy trend w pracy tylko dla wybranych. Szefowie patrzą na niego krzywo

Kiedy sezon urlopowy jest w pełni i właściciel co drugiego biurka w biurze wyleguje się na plaży w Grecji lub zdobywa kolejne szczyty w Tatrach, u osób, które nadal siedzą w pracy, wizja workation nabiera na sile. Połączenia wakacji z pracą chce 75 proc. polskich pracowników. Jednak z najnowszego raportu Grupy Progres „Rynek pracy 360” wynika, że ten model pracy nie cieszy się dużą popularnością wśród szefów.

Nowy trend w pracy tylko dla wybranych. Szefowie patrzą na niego krzywo
Z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą Grant Thornton wynika, że 75 proc. pracowników chętnie połączyłoby pracę z wakacjami (Fot. Pixabay)
REKLAMA
 • Workation to nowy model pracy, który polega na wyjazdach w typowo wypoczynkowe miejsca, skąd pracuje się zdalnie.
 • W ostatnich miesiącach kolejne firmy ogłaszały wprowadzenie go u siebie, jednak wydaje się, że na skalę masową nie będzie to możliwe. Głównie dlatego, że na takie połączenie nieprzychylnie patrzą szefowie.
 • Powód? Problemy, z jakimi mierzyli się podczas zdalnej pracy swoich pracowników. Trudno sobie też wyobrazić, by z workation korzystali pracownicy produkcji, logistyki czy budownictwa. Za to ten model sprawdza się od lat w handlu.

W ostatnim czasie co rusz media obiegały informacje o kolejnych firmach, które zdecydowały się pozwolić swoim pracownikom na pracę z turystycznych regionów Polski czy świata. Na taki krok zdecydowała się m.in. agencja marketingu internetowego Bluerank, poznański software house Netguru czy firma technologiczna 10clouds. Przez miesiąc z Teneryfy pracowała Bogna Sayna, specjalistka PR w agencji rekrutacyjnej Talent Place.

– Nie tylko byłam zmotywowana do pracy, bo wszyscy o godzinie dziewiątej „wydzwaniali się na calle”, ale również miałam towarzyszy aktywności „popracowych”. Zwiedzanie nowych miejsc po pracy bez konieczności wykorzystywania urlopu okazało się dla mnie ogromną zaletą workation – opowiada o swoich wrażeniach z pracy z malowniczej Teneryfy.

Także Marcin Nowosad, HR business partner w firmie rekrutującej w IT Just Join IT, przyznaje, że na rynku rekrutacyjnym widać coraz większą otwartość na pracę w modelu workation.

Na wysłanie pracownika na pracowakacje zgodziłoby się 4 na 10 szefów (fot. Unsplash)
Na wysłanie pracownika na pracowakacje zgodziłoby się 4 na 10 szefów (fot. Unsplash)

- Wzrost tego typu aktywności jest najmocniej widoczny w branżach, gdzie zapotrzebowanie na pracownika (i co za tym idzie - "zaopiekowanie" benefitowe) jest najwyższe. Nikogo nie zaskoczy z pewnością duży udział w tej grupie firm z branży IT, szczególnie działających na terenie całej Polski lub międzynarodowo - przyznaje.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (9)

Do artykułu: Nowy trend w pracy tylko dla wybranych. Szefowie patrzą na niego krzywo
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Dominik 2022-07-10 19:29:10

  Krzywo to patrzą tylko pracodawcy są krzywi

 • kinollman 2022-07-09 14:36:44

  Mam nieodparte wrażenie że niektóre spośród tych tekstów i artykułów piszą osoby całkowicie oderwane od rzeczywistości, które chyba sa z innej planety. Nasz szary polski zaściankowy rynek pracy w rzeczywistości jest zupełnie inny, tutaj zarabia się w dobrym przypadku 3 k na rękę, nikt nie słyszał o żadnych pracach zdalnych a pracodawca każe się cieszyć że w ogóle praca jest bo na nasze miejsce jest 100 chętnych. Prosze mi wskazać miejsce gdzie obowiązuje ten model pracy bo przeciętny polski pracownik zarabiajacy niewiele ponad minimum dyma codziennie do pracy i nawet o czymś takim nie usłyszy.

  • Naalesnik 2022-07-09 16:22:56

   Akurat prawie zacząłem w korpo w Krakowie pracować. Praca zdalna, zero problemów z jakiego miejsca, byle robota była zrobiona i raz na 3/4 tygodnie pojawić się w pracy. Pensja? Minimalną zostawia daleko w tyle, tak dako jak i średnią. Pozdrawiam, 27 latek z 5 letnim doświadczeniem na stanowisku ogólnodostępnym.

   • PulsHR 2022-07-10 09:35:28

    Wow, wszyscy Cię podziwiają, tak się urządzić, no no.

  • Milik 2022-07-11 07:30:59

   W tekście masz przykłady - różne branże. W necie bez problemu znajdziesz ich więcej.

 • Xxx 2022-07-09 07:05:13

  Lewicowe urojenia

 • Mateusz 2022-07-09 06:45:02

  Czy te worknation opłaca firma? Bo w przeciwnym razie dziwny temat. Praca zdalna to praca zdalna i pracodawcę nie powinno interesować czy pracuje z domu, hotelu czy u dziadków l

  • Paweł 2022-07-09 10:00:54

   Pracownicy chca naciagnac szefow by za tą Teneryfe zaplacili i dlatego bunt

 • Stasiu 2022-07-09 06:13:28

  Ja pierdole... Wszyscy zdalnie , kierowca , budowlaniec, hydraulik , strażak, pielęgniarka ... Itd. W (...) się gotuje. Home offuce IT , PR. HR no tak przecież magicznie jest prąd w gniazdku , świeże bułki w sklepie , woda w kranie.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA