PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nowy model pracy w 3M. Pracownicy decydują, jak i gdzie chcą pracować

  • jk
  • 4 sie 2022 16:15

3M wprowadza globalnie nowy model pracy. „Work Your Way” umożliwia elastyczny wybór sposobu i miejsca pracy nie tylko w biurach, ale także w zakładach produkcyjnych. Pracownicy biurowi zgodnie z pełnioną rolą oraz indywidualnymi preferencjami mogą zdecydować się na jedną z trzech opcji - stacjonarną, hybrydową lub zdalną. Natomiast, pracownicy produkcyjni mogą skorzystać z elastycznej organizacji pracy.

Nowy model pracy w 3M. Pracownicy decydują, jak i gdzie chcą pracować
3M zatrudnia w Polsce ponad 4200 osób, z czego blisko połowę stanowią pracownicy biurowi (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Firma 3M opracowała nowy model pracy „Work Your Way”.
  • Pracownicy wybierają spośród trzech opcji - stacjonarnej (pracownik pracuje w siedzibie 3M przez 5 dni w tygodniu), hybrydowej (od 1 do 4 dni w biurze) albo zdalnej (praca w domu).
  • Natomiast pracownicy produkcyjni mogą skorzystać z elastycznej organizacji pracy.

Firma 3M testowała elastyczny model pracy już od dłuższego czasu. Na podstawie badania przeprowadzonego we wszystkich swoich lokalizacjach w 75 krajach, zebranych wniosków, oczekiwań pracowników, a także podążając za światowymi trendami na rynku pracy opracowała nowy model „Work Your Way”.

- Jesteśmy świadomi, że nie ma uniwersalnego modelu pracy. To, jak, gdzie i kiedy pracujemy, zależy w dużej mierze od stanowiska pracy, lokalizacji, ale przede wszystkim od indywidualnej sytuacji każdego pracownika i jego potrzeb. W 3M wierzymy, że praca i życie osobiste mogą iść w parze. Dzięki wdrożeniu nowej koncepcji Work Your Way tworzymy atrakcyjne środowisko pracy, angażujące pracownika w optymalny dla niego sposób i które jednocześnie sprzyja innowacyjności, kreatywności i produktywności. A poprzez ciągłe doskonalenie wszystkich funkcji i obszarów organizacji prowadzi do dalszego rozwoju firmy 3M - mówi Piotr Skaldawski, dyrektor ds. personalnych 3M w Polsce i Europie Wschodniej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Elastyczność w biurze i na produkcji

W ramach "Work Your Way" pracownicy wybierają spośród trzech opcji model pracy najlepiej dostosowany do swojej sytuacji życiowej. W przypadku opcji stacjonarnej pracownik pracuje w siedzibie 3M przez 5 dni w tygodniu. Opcja hybrydowa zakłada od 1 do 4 dni w biurze. Natomiast opcja zdalna wiąże się z pracą bez potrzeby obecności w siedzibie firmy.

Dodatkowo 3M wprowadza możliwość swobodniejszej niż dotychczas organizacji czasu pracy. Pracownicy mogą wykonywać obowiązki zawodowe poza miejscem stałego zamieszkania, w tym za granicą do 30 dni roboczych w roku kalendarzowym.

Czytaj też: Jakość biura to dopiero połowa sukcesu. Jest jeszcze jedna istotna rzecz

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowy model pracy w 3M. Pracownicy decydują, jak i gdzie chcą pracować

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA