PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nowy inwestor na terenie Katowickiej SSE

  • Autor: PAP/JS
  • 20 mar 2017 18:45

Bytomski samorząd poinformował o sprzedaży blisko 2,3-hektarowej działki firmie Epco Polska.

Nowy inwestor na terenie Katowickiej SSE
KSSE jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych - ponad 220 firm polskich i zagranicznych zainwestowało tam ponad 24 mld zł (fot.paiz.gov.pl)
REKLAMA

• Na włączonym do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) terenie dawnej kopalni powstanie zakład produkcji paneli do bram garażowych.

• Bytomski samorząd za sprzedaż działki wziął ponad 1,9 mln zł. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Prezydent Bytomia Damian Bartyla liczy, że w strefie niebawem pojawią się kolejni inwestorzy.

Bytomski samorząd poinformował o sprzedaży za ponad 1,9 mln zł blisko 2,3-hektarowej działki firmie Epco Polska, wyspecjalizowanej w produkcji tzw. bram segmentowych. Inwestor zamierza wybudować halę produkcyjno-magazynową, gdzie będą wytwarzane bramy przeznaczone dla odbiorców w Polsce oraz na rynkach skandynawskich.

Belgijska firma to pierwszy inwestor na włączonym do KSSE bytomskim terenie. Wcześniej, w grudniu ubiegłego roku, niespełna 2-hektarową działkę nabyło tam konsorcjum KSSE i Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji, które zamierza wybudować halę na potrzeby przyszłych inwestorów.

Przygotowanie pod inwestycje 21,3 hektarów po dawnej kopalni węgla kamiennego Powstańców Śląskich kosztowało ponad 21 mln zł, z czego 5,5 mln zł zapewnił samorząd Bytomia, a 15,7 mln zł pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2007-2013. Unijne środki współfinansowały m.in. drogi dojazdowe, sieć kanalizacyjną, gazową i energetyczną na terenie po byłej kopalni.

Prezydent Bytomia Damian Bartyla liczy, że w strefie niebawem pojawią się kolejni inwestorzy. "Zawsze najtrudniej pozyskać tego pierwszego inwestora. Gorąco liczę na to, że za Epco ruszą kolejni przedsiębiorcy, którzy uwierzą, że Bytom jest dobrym miastem do lokowania biznesu" - mówił prezydent miasta.

Obiekt wybudowany przez firmę Epco ma liczyć 5,5 tys. m kw. Wokół hali powstaną parkingi i tereny zielone. Linie produkcyjne mają być w pełni zautomatyzowane, stąd zakład nie będzie oferował dużej liczby miejsc pracy - zatrudnienie szacowane jest na ok. 30 osób. Inwestor złożył już wniosek o pozwolenie na budowę hali; roboty mają się zacząć latem tego roku. Zakład ma ruszyć najdalej w 2020 r., choć intencją inwestora jest, aby nastąpiło to dużo wcześniej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowy inwestor na terenie Katowickiej SSE

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA