PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nowoczesne biuro elementem walki o pracownika

  • Karolina Markowska
    KM
  • 28 paź 2019 14:25

W co piątej firmie stworzenie nowoczesnego i cyfrowo zaawansowanego miejsca pracy jest częścią szerszej wizji zakładającej m.in. walkę o najlepszych kandydatów - wynika z raportu CBRE „PropTech Index 2019. Zaawansowanie technologiczne biurowców a oczekiwania i potrzeby cyfrowe najemców”. A to zdecydowanie za mało. By przyciągnąć pracowników pokolenia Z, należy zwrócić uwagę na atrakcyjność technologiczną.

Nowoczesne biuro elementem walki o pracownika
Nowoczesne biuro to część walki o pracownika (fot. Shutterstock)
REKLAMA

- Pokolenie Z co prawda nie urodziło się ze smartfonem w dłoni, ale z pewnością się z nim wychowało. Młodzi ludzie przyzwyczajeni do wygody, jaką daje dostęp do najnowszych technologii, tego samego będą szukać w miejscu pracy. Tym bardziej, że z analizy firmy Deloitte wynika, że Pokolenie Z jest nastawione zdecydowanie bardziej pragmatycznie niż poszukujący doświadczeń Millenialsi. Dlatego kwestia nowoczesnego biura wspierającego pracownika tak, aby być najbardziej wydajnym, jest kluczowa. Z naszych badań wynika, że tą zależność między zaawansowaniem technologicznym biura a przyciąganiem talentów dostrzega wiele firm, ale jeszcze nie do końca potrafią odpowiednio zabrać się za ich wdrażanie - tłumaczy Krzysztof Mogielski, dyrektor ds. transformacji cyfrowej w CBRE.

Nowoczesne technologie (głównie teleinformatyczne) tworzące PropTech, wpływają na rozwój nieruchomości na świecie. Najbardziej widać to w biurowcach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Aż 21 proc. polskich firm zapytanych o wspieranie wdrażania takich rozwiązań przyznaje, że zaawansowane technologicznie miejsca pracy to ważny element rozwoju firmy. 39 proc. podejmowało próby ich wdrożenia, ale nadal nie wypracowało spójnej koncepcji, natomiast 27 proc. przyznaje, że są istotne - wynika z raportu CBRE „PropTech Index 2019”. Oznacza to, że w aż 66 proc. przedsiębiorstw ten ważny element nie jest realizowany w satysfakcjonującym stopniu. Nowości technologiczne za nieistotne uznaje tylko 13 proc. respondentów.

Polska w regionie CEE pod względem świadomości technologii biurowych jest na takim samym poziomie jak Czechy i Rumunia.

źródło: Raport PropTech Index 2019
źródło: Raport PropTech Index 2019

Jak pokazują analizy ekspertów, nowoczesne technologie w biurze przynoszą korzyści. Firmom potrzeba jednak doradztwa w zakresie najlepszych rozwiązań, które odpowiedzą na potrzeby młodych ludzi, a szczególnie wchodzącego na rynek pracy pokolenia Z. Ci są zdecydowanie bardziej nastawieni na nowe technologie, niż np. Millenialsi.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Nowoczesne biuro elementem walki o pracownika

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Ula 2019-10-28 15:53:09

    Stąd firmy często decydują się na relokacje walterherz.com/pl/a/strategiczne-dzialania-firm-z-relokacja-w-tle

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA