PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nowa hala produkcyjna w zakładzie karnym w Chełmie zatrudni około 45...więźniów

  • Autor: pap/mg
  • 2 paź 2019 22:09

Budowę nowej hali produkcyjnej, w której będą pracowali więźniowie osadzeni w zakładzie karnym w Chełmie (Lubelskie), zapowiedzieli na wspólnej konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Nowa hala produkcyjna w zakładzie karnym w Chełmie zatrudni około 45...więźniów
(Fot. Marcin Romanowski/Facebook)
REKLAMA
  • Hala produkcyjna w zakładzie karnym w Chełmie powstanie w ramach programu "Praca dla więźniów".
  • Koszt inwestycji to prawie 6 mln zł. Hala ma być wybudowana do końca listopada przyszłego roku.
  • Minister Ziobro powiedział, że hala budowana w Chełmie jest kontynuacją dużego programu zainicjowanego cztery lata temu, który już przyniósł efekt w postaci zwiększenia liczby pracujących więźniów.

Ziobro podkreślił, że budowa takiej hali i umożliwienie pracy więźniom ma szereg zalet zarówno dla społeczności lokalnej, dla lokalnej gospodarki, jak i dla resocjalizacji samych więźniów, którzy m.in. mają możliwość uczenia się zawodu i zadośćuczynienia za zło, które wyrządzili.

Romanowski poinformował, że hala produkcyjna w zakładzie karnym w Chełmie powstanie w ramach programu "Praca dla więźniów".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Jest to inwestycja, która będzie obejmować budowę i rozbudowę dotychczas istniejącej hali magazynowej, w taki sposób, że powstanie hala o powierzchni ponad 1,5 tys. metrów kwadratowych - powiedział.

Koszt inwestycji to prawie 6 mln zł. Hala ma być wybudowana do końca listopada przyszłego roku.

- Dzięki temu, tutaj w zakładzie karnym w Chełmie pracę znajdzie dodatkowo 45 osadzonych w zakładzie oraz 10 u kontrahenta, a więc łącznie 55 osób - dodał Romanowski.

Podkreślił, że to kolejna inwestycja na terenie inspektoratu lubelskiego służby więziennej w ostatnich czterech latach. W sumie tych inwestycji było 25, a łącznie w zakładach karnych - m.in. w Chełmie, Włodawie, Hrubieszowie, Zamościu - wydano ponad 70 mln zł, m.in. na termomodernizacje budynków oraz budowę i rozbudowę hal i pawilonów.

Minister Ziobro powiedział, że hala budowana w Chełmie jest kontynuacją dużego programu zainicjowanego cztery lata temu, który już przyniósł efekt w postaci zwiększenia liczby pracujących więźniów, w stosunku do tego, co zastano z czasu rządów PO-PSL.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowa hala produkcyjna w zakładzie karnym w Chełmie zatrudni około 45...więźniów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA