×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nokia będzie monitorować pracowników za pomocą 5G i SI

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 10 wrz 2019 12:05

Nokia dołączyła do firm NTT DoCoMo i Omron. Rozpoczynają test sieci 5G i sztucznej inteligencji (SI) w monitorowaniu pracowników.

Nokia będzie monitorować pracowników za pomocą 5G i SI
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Obok Nokii do testów przygotowują się spółka NTT DoCoMo (największy operator telefonii komórkowej w Japonii) oraz firma Omron (dostawca technologii w branży automatyki przemysłowej).

Jak informował 10 września portal zdnet.com, wspomniane trzy firmy będą sprawdzać, jak rozwiązania 5G i sztucznej inteligencji (SI) będą w stanie współpracować i uczyć pracowników w ich środowisku pracy. Technologie będą testowane w monitoringu pracy operatorów wózków widłowych i innego personelu, który nadzoruje procesy produkcji. Celem testów jest sprawdzenie, czy monitorowani mogą być oceniani na podstawie dostarczonych informacji, i jak szybko można w oparciu o pozyskane dane modyfikować pracę całego zakładu produkcyjnego. 

- Ten test będzie szukał odpowiedzi na najbardziej wymagające wyzwania w produkcji, jakie przed nami stoją - mówił John Harrington, który kieruje japońskim oddziałem Nokii. Jest on przekonany, że o ile 5G przyniesie wiele korzyści konsumentom, to właśnie producenci, zarządzający procesem produkcji i dystrybucji, najbardziej na nim skorzystają. W jego ocenie linie produkcyjne korzystające z monitoringu będą elastyczniejsze, co przełoży się na szybsze poprawianie w nich błędów i opóźnień.

5G to nowe rozwiązanie przyspieszające przesyłanie danych w sieci internetowej i w sieciach komputerowych. W oparciu o ten standard mają niebawem działać sieci telefonii komórkowej i nie tylko. Wiele firm telekomunikacyjnych, jak i państw, wiąże duże nadzieje z wpływem 5G na stan obecnej gospodarki. W Polsce aktywne są już pierwsze stacje obsługujące 5G, a pewne jest, że będzie ich więcej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nokia będzie monitorować pracowników za pomocą 5G i SI
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA