×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nissan wznowi produkcję w pięciu z sześciu zakładów

  • Autor: PAP/JS
  • 6 lis 2017 22:33

Japońska firma motoryzacyjna Nissan po inspekcji ministra transportu zapowiedziała wznowienie od wtorku (7 listopada) produkcji w pięciu z sześciu krajowych zakładów.

Nissan wznowi produkcję w pięciu z sześciu zakładów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W połowie października Nissan zdecydował o wstrzymaniu całej produkcji samochodów w Japonii na okres dwóch tygodni po tym, gdy ujawniono nieprawidłowości w inspekcji jakości pojazdów zjeżdżających z taśm. W związku ze skandalem firma wycofuje z rynku blisko 1,2 mln samochodów wyprodukowanych w Japonii pomiędzy styczniem 2014 a wrześniem 2017.

Zewnętrzni rewidenci zajmujący się sprawą stwierdzili w swoim raporcie kontrolnym, że niektóre fabryki samochodów Nissana przesuwały inspekcje końcowe ze specjalnie przygotowanych w tym celu linii produkcyjnych na inne, gdzie dokonywali ich pracownicy bez właściwego przygotowania. Wewnętrzne dochodzenie wykazało, że naruszenia regulacji miały miejsce od co najmniej 20 lat. Decyzja o wstrzymaniu produkcji zapadła, kiedy okazało się, że już po ich ujawnieniu we wrześniu procedury końcowych inspekcji jakości nadal były zaniedbywane.

Dokonujący inspekcji zakładów Nissana minister transportu Keiichi Ishii zaaprobował w poniedziałek środki zaradcze przyjęte przez firmę na przyszłość, m.in. poprawę programu szkoleniowego dla inspektorów. Produkcja w fabryce Nissana w Kioto pozostanie na razie wstrzymana.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nissan wznowi produkcję w pięciu z sześciu zakładów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA