×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Determinacja i niepewność. Firmy na szczycie drugiej fali

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 3 gru 2020 20:00

- Zdecydowana większość zarówno liderów, jak i pracowników, obroniła deklarowane albo zinternalizowane wartości i stanęła ramię w ramię, broniąc firm i miejsc pracy przed pandemiczną nawałnicą - tak wyniki najnowszego raportu Grant Thornton komentuje Monika Smulewicz, partner i dyrektor zarządzający w tejże firmie audytorsko-doradczej.

Determinacja i niepewność. Firmy na szczycie drugiej fali
27 proc. pracowników uważa, że liderzy ich firmy nie potrafią działać skutecznie w obliczu obecnej sytuacji (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Firma audytorsko-doradcza Grant Thornton opublikowała najnowszy raport „Zmobilizowani, zorganizowani, zdeterminowani” opisujący sytuację pracowników podczas drugiej fali pandemii. 
  • 34 proc. pracowników twierdzi, że z powodu izolacji i kwarantanny części pracowników, w ich firmach odczuwalny jest brak rąk do pracy, aż 60 proc. jest innego zdania.
  •  27 proc. pracowników uważa, że liderzy ich firmy nie potrafią działać skutecznie w obliczu obecnej sytuacji, 76 proc. badanych pozytywnie oceniało ich decyzje.

- Zdecydowana większość zarówno liderów, jak i pracowników, obroniła deklarowane albo zinternalizowane wartości i stanęła ramię w ramię, broniąc firm i miejsc pracy przed pandemiczną nawałnicą. Po stronie pracodawców przejawem tej niezłomności są przede wszystkim trwające rekrutacje. Wskazują, że liderzy potrafili elastycznie i skutecznie zareagować na uderzenie koronawirusa (zarówno pierwsze, jak i drugie). Nie tylko ustrzegli swoje organizacje przed koronakryzysem, ale mają apetyt, by przekuć przeciwności w sukces - komentuje wyniki badania cytowana w raporcie Monika Smulewicz, partner i dyrektor zarządzający w Grant Thornton.

Jak dodaje, pracownicy natomiast solidarnie, razem z pracodawcami, stanęli do walki z koronawirusem i są gotowi – choć nie muszą – świadczyć pracę zdalnie w przypadku izolacji lub kwarantanny, przy dobrym samopoczuciu. Jak te elementy wyglądają w szczegółach?

Rekrutacje mimo wszystko

Z badania wynika, że - mimo dużo silniejszego uderzenia drugiej fali pandemii COVID-19 - firmy dostosowały się do jeszcze trudniejszych warunków i nie zmniejszyły liczby rekrutacji. Rekrutują nadal na podobnym poziomie, jak podczas wiosennego szczytu epidemii koronawirusa. Wówczas o trwających procesach rekrutacyjnych donosiło niespełna 65 proc. ankietowanych, a obecnie mówi o tym nieco więcej badanych – ok. 68 proc. Jedynie ponad 25 proc. przyznało, że w czasie drugiej fali ich firmy nie prowadziły rekrutacji. Reszta badanych nie wiedziała, jak wygląda sytuacja.

Zdaniem autorów badania odpowiedzi ankietowanych mogą potwierdzać tezę, że pandemia nie spowodowała ograniczenia aktywności firm w branżach, których działalność nie została administracyjnie zredukowana lub całkowicie zamknięta podczas jesiennego szczytu zachorowań.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Determinacja i niepewność. Firmy na szczycie drugiej fali

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA