PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Niewypłacanie 13 zł za godzinę stawki minimalnej to grzech

Czy pracodawca może grzeszyć? Kierowanie się wartościami chrześcijańskimi służy, czy przeszkadza w prowadzeniu biznesu? M.in. o tym rozmawiamy z Tomaszem Sztrekerem, prezesem Polskiej Akademii Biznesu i współzałożycielem fundacji Wiara w Biznesie, która zrzesza przedsiębiorców, menedżerów, dyrektorów i ludzi biznesu.

Niewypłacanie 13 zł za godzinę stawki minimalnej to grzech
Tomasz Sztreker jest prezesem Polskiej Akademii Biznesu i współzałożycielem fundacji Wiara w Biznesie.
REKLAMA

• Niektórzy przedsiębiorcy niechętnie łączą wartości chrześcijańskie z prowadzeniem biznesu, zaś inni wręcz tego potrzebują. 

• Etyka, moralność i zaufanie wobec drugiego człowieka to wartości priorytetowe w prowadzeniu długofalowych relacji - uważa Tomasz Sztreker.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Dodaje, że jest wielu przedsiębiorców, którzy wyzyskują swoich pracowników, płacąc im stawki poniżej oczekiwań i kompetencji. 

***

Czy wiara i biznes – dodajmy, efektywny biznes – to pojęcia, które mogą iść ze sobą w parze?

Tomasz Sztreker, Wiara w Biznesie: -  Biznes w dzisiejszych czasach kojarzy nam się z wyzyskiwaniem, a powinien przede wszystkim z budowaniem relacji i zarabianiem pieniędzy. Pieniądze nie pochodzą od Boga. Ale to nie znaczy, że nie możemy się nimi posługiwać do dobrych celów. Jeśli biznes powstał by pomagać sobie czy pomagać innym, to warto za tym iść. W biznesie pieniądze nie mogą być celem, a jedynie środkiem do tego celu.

Bywa jednak, że w biznesie nie uznaje się kompromisów, a zamiast tego potrzebne jest wyrachowanie i zimna krew. Wiara może w tym przypadku przeszkadzać. 

- Słowo „przeszkadza” jest tutaj słowem kluczem. Kiedy popatrzymy na marketing, to dzisiaj polega on na tym, że kreuje się potrzeby u klientów. To nie jest podejście chrześcijańskie. Podejście chrześcijańskie polega na odkrywaniu potrzeb i ich zaspakajaniu. Łatwiej jest oczywiście uzależnić klienta od siebie, ale to jest manipulacja. I oczywiście, dużo też zależy od tego, czego oczekujemy. Czy robimy jednorazowy interes i na tym chcemy skończyć, czy oczekujemy długodystansowych rezultatów. Jeśli zależy nam na długotrwałych relacjach to zdecydowanie wiara jest elementem pomocnym, bo opiera się na uczciwości, budowaniu silnych relacji opartych o zaufanie i poszukiwaniu potrzeb u naszego klienta.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Niewypłacanie 13 zł za godzinę stawki minimalnej to grzech

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Myśliciel 2017-04-25 15:48:02

  Jestem pod wrażeniem - młody chłopak, a mówi trochę jak kaznodzieja, a trochę jak biznesmen. Podziwiam, że działa w tak trudnej dziedzinie.

 • wierząca 2017-04-20 08:35:16

  jestem katoliczką ale eksponowanie tego w pracy (grzech , religia) to zdaje się być chore. Można prowadzić firmę w oparciu o system wartości bez przywoływania religii. Dla mnie ...chore

 • Vanitas vanitatum et omnia vanitas 2017-04-18 12:18:44

  Ciekawe,nawet pragmatyczne. Smutne jest jednak, że aby dążąc do uczciwości nie można było po prostu odwołać się do wartości tylko trzeba było straszyć karą (za grzech).Specyfika mentalności, którą wygenerowała (ta) religia. Trudno, że smutne, Ważne żeby działało.

 • Super 2017-04-17 11:28:21

  Chyba się do was zgłoszę. Super robotę robicie

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA