PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Niewielu Polaków ma wymarzoną pracę

  • Autor: JP
  • 30 paź 2015 14:33

Według badaczy Instytutu Gallupa tylko 6 proc. Polaków uważa, że ma wymarzoną pracę. To czwarty wynik w Europie, lepszy od wyniku Francji, Holandii Wlk. Brytanii czy Szwajcarii. Pierwsze miejsce zajmują Amerykanie - 13 proc. specjalistów deklaruje, że ma wymarzoną posadę.

Niewielu Polaków ma wymarzoną pracę
Adobe Stock
REKLAMA

Według Instytutu Gallupa „świetna praca” to taka, w której oprócz stałego zatrudnienia i regularnej wypłaty, pracownicy wykazują się znacznym zaangażowaniem w wykonywanie obowiązków. Podczas przygotowywania raportu przepytano respondentów z aż 158 krajów świata.

Badania pokazują, że praca w wymarzonym zawodzie przekłada się przede wszystkim na większe zadowolenie. Specjaliści wykonujący obowiązki w pożądanym miejscu są bardziej skłonni do pozytywnej oceny standardów swojego życia oraz zawodowych perspektyw na przyszłość. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Spada zaangażowanie pracowników

- Badania Instytutu Gallupa pokazują, że wciąż niewielu polskich pracowników może pochwalić się wymarzonym miejscem pracy. Zmniejsza się również systematycznie ich zaangażowanie – komentuje Karolina Mańkowska, specjalistka ds. HR w Cartrack Polska.

Według najnowszego badania „Barometr Pracownika 2015” ok. 40 proc. pracowników uważa, że ich motywacja do pracy spada.

- W tej sytuacji pracodawcy powinni nie tylko zastanowić się nad możliwościami rozwoju dla firmowych specjalistów, ale przede wszystkim postawić na bezpośrednią rozmowę ze swoim zespołem. Tylko dzięki otwartej komunikacji z pracownikami działania podejmowane przez firmy nie będą tylko kolejnym projektem HR-owym, ale realnie wpłyną na wzrost satysfakcji kadry pracowniczej - uważa Karolina Mańkowska.

Najlepsze miejsca pracy

Firmy starają się zmienić negatywną koniunkturę i intensywnie zabiegają o zadowolenie własnych specjalistów. Coraz więcej przedsiębiorstw wdraża dobre praktyki, które w przyszłości mogą znacznie wpłynąć na wzrost zadowolenia polskich pracowników.

Ważnym wyznacznikiem skuteczności takich działań są wyróżnienia, przyznawane na podstawie referencji wystawionych przez samych zatrudnionych.

Przykładem takiej nagrody jest prestiżowy ranking Great Place to Work! - konkurs, przeprowadzany wśród ponad 6 000 firm w blisko 50 krajach świata, ma na celu wyróżnianie najlepszych pracodawców na podstawie badań przeprowadzanych właśnie wśród ich pracowników.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Niewielu Polaków ma wymarzoną pracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA