Niewielu Polaków ma wymarzoną pracę

Według badaczy Instytutu Gallupa tylko 6 proc. Polaków uważa, że ma wymarzoną pracę. To czwarty wynik w Europie, lepszy od wyniku Francji, Holandii Wlk. Brytanii czy Szwajcarii. Pierwsze miejsce zajmują Amerykanie - 13 proc. specjalistów deklaruje, że ma wymarzoną posadę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niewielu Polaków ma wymarzoną pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

30 paź 2015 14:33


Według Instytutu Gallupa „świetna praca” to taka, w której oprócz stałego zatrudnienia i regularnej wypłaty, pracownicy wykazują się znacznym zaangażowaniem w wykonywanie obowiązków. Podczas przygotowywania raportu przepytano respondentów z aż 158 krajów świata.

Badania pokazują, że praca w wymarzonym zawodzie przekłada się przede wszystkim na większe zadowolenie. Specjaliści wykonujący obowiązki w pożądanym miejscu są bardziej skłonni do pozytywnej oceny standardów swojego życia oraz zawodowych perspektyw na przyszłość. 

Spada zaangażowanie pracowników

- Badania Instytutu Gallupa pokazują, że wciąż niewielu polskich pracowników może pochwalić się wymarzonym miejscem pracy. Zmniejsza się również systematycznie ich zaangażowanie – komentuje Karolina Mańkowska, specjalistka ds. HR w Cartrack Polska.

Według najnowszego badania „Barometr Pracownika 2015” ok. 40 proc. pracowników uważa, że ich motywacja do pracy spada.

- W tej sytuacji pracodawcy powinni nie tylko zastanowić się nad możliwościami rozwoju dla firmowych specjalistów, ale przede wszystkim postawić na bezpośrednią rozmowę ze swoim zespołem. Tylko dzięki otwartej komunikacji z pracownikami działania podejmowane przez firmy nie będą tylko kolejnym projektem HR-owym, ale realnie wpłyną na wzrost satysfakcji kadry pracowniczej - uważa Karolina Mańkowska.

Najlepsze miejsca pracy

Firmy starają się zmienić negatywną koniunkturę i intensywnie zabiegają o zadowolenie własnych specjalistów. Coraz więcej przedsiębiorstw wdraża dobre praktyki, które w przyszłości mogą znacznie wpłynąć na wzrost zadowolenia polskich pracowników.

Ważnym wyznacznikiem skuteczności takich działań są wyróżnienia, przyznawane na podstawie referencji wystawionych przez samych zatrudnionych.

Przykładem takiej nagrody jest prestiżowy ranking Great Place to Work! - konkurs, przeprowadzany wśród ponad 6 000 firm w blisko 50 krajach świata, ma na celu wyróżnianie najlepszych pracodawców na podstawie badań przeprowadzanych właśnie wśród ich pracowników.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.