×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Niemcy będą lokować w Polsce usługi dla biznesu? Zapotrzebowanie jest widoczne

  • Autor: GP
  • 10 lip 2017 11:45

Polska może liczyć na rozwój nearshoringu w Niemczech. W przeciwieństwie bowiem do innych potęg gospodarczych Niemcy raczej szukają usług dla biznesu w swoim bliskim sąsiedztwie.

Niemcy będą lokować w Polsce usługi dla biznesu? Zapotrzebowanie jest widoczne
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio akcentuje, że niemieckie firmy wyrażają rosnące zapotrzebowanie na outsourcing obsługi biznesowej.

• Jeśli prognozy się utrzymają będzie to bardzo realna szansa dla polskich firm, które skorzystają na niemieckich potrzebach.

• Jedyne co może stanąć na przeszkodzie to niedoszacowanie lingwistycznych możliwości polskich pracowników. Te są często deklarowane wyższe niż są w rzeczywistości.

 

Kolejne dobre informacje płyną zza Odry, z gospodarki naszego największego partnera ekonomicznego, jakim są Niemcy. Po wieściach, że niemiecka gospodarka ma się najlepiej od dekad, bezrobocie w tym kraju jest najniższe od kiedy się je mierzy, teraz optymistyczne wieści płyną z sektora outsourcingu.

Jak podkreśla Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio mogą na tym skorzystać także sąsiednie gospodarki (w tym Polska). Mówimy o rosnącym rynku usług dla biznesu w Niemczech, który jest wart około 40 miliardów euro a jego wzrost jest praktycznie przesądzony.

Czytaj też: Niemcy mają nowe prawo o prostytucji

- Podczas tegorocznej edycji BPO & ITO Germany Forum wielokrotnie podkreślano fakt, że rynek niemiecki potrzebuje wsparcia w obszarze outsourcingu - głównie tego informatycznego, ale także w zakresie call contact center czy finansowo-księgowym - akcentuje Doktór. - Niemcy, w przeciwieństwie do USA, rzadko jednak wybierają destynacje odległe, takie jak Indie, Filipiny czy Chiny. Z usług offshoringowych korzysta jedynie 15 proc. firm (niemieckich), które zdecydowały się na outsourcing.

Wiktor Doktór, źródło: youtube.com
Wiktor Doktór, źródło: youtube.com

Najszybciej rosnącym trendem na outsourcingowym rynku niemieckim jest obecnie wykorzystywanie rozwiązań nearshoringowych (zlecanie usług firmie zewnętrznej, która znajduje się poza granicami kraju, ale w tym samym regionie geograficznym).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Niemcy będą lokować w Polsce usługi dla biznesu? Zapotrzebowanie jest widoczne
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA