PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Niemal 500 milionów złotych dla mazowieckich przedsiębiorców

  • Autor: AT
  • 12 lis 2019 10:31

Niemal 500 milionów złotych, trafi do przedsiębiorców z województwa mazowieckiego na wsparcie innowacyjnych projektów. Otrzymane w ramach dofinansowania środki przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć na badania przemysłowe, prace rozwojowe, rozwój technologii do tej pory nie skomercjalizowanej, a także uzyskanie ochrony prawa własności przemysłowej oraz realizację ochrony własności przemysłowe - poinformowało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

Niemal 500 milionów złotych dla mazowieckich przedsiębiorców
Adobe Stock
REKLAMA
  • Do konkursu mogły zgłosić się przedsiębiorstwa, konsorcja przedsiębiorstw oraz konsorcja naukowo-przemysłowe, planujące realizację prac badawczo-rozwojowych na terenie województwa mazowieckiego. O dofinansowanie walczyło 211 projektów.
  • Do dofinansowania zostało wybranych 56 projektów na łączną kwotę niemal 500 milionów złotych.
  • Najwyższe dofinansowanie w konkursie - aż 51 milionów złotych, otrzymał projekt opracowania wybranych technologii napędowych nowej generacji z elementami hybrydowymi do samolotów wąskokadłubowych, zgłoszony przez firmę General Electric Company Polska.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ogłosiło wyniki konkursu "Ścieżka dla Mazowsza". Do dofinansowania zostało wybranych 56 projektów na łączną kwotę niemal 500 milionów złotych.

Do konkursu mogły zgłosić się przedsiębiorstwa, konsorcja przedsiębiorstw oraz konsorcja naukowo-przemysłowe, planujące realizację prac badawczo-rozwojowych na terenie województwa mazowieckiego. O dofinansowanie walczyło 211 projektów. Wartość wnioskowanego w nich dofinansowania wyniosła 2 miliardy złotych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Województwo mazowieckie jest niezaprzeczalnym liderem wśród regionów Polski pod względem rozwoju nauki oraz innowacyjności, czego dowiódł konkurs Ścieżka dla Mazowsza. Przedsiębiorcy z regionu zgłosili wiele przyszłościowych projektów. Duże zainteresowanie konkursem to wyraźny znak, że w rodzinnych firmach, w szczególności z sektora MŚP, leży ogromny potencjał, który odpowiednio stymulowany przyniesie wymierne korzyści dla polskiej gospodarki - powiedział prof. Wojciech Maksymowicz, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.

Czytaj też: Coraz więcej firm wprowadza innowacje

Mimo absorbcji funduszy europejskich z perspektywy 2014-2020 (środki na tzw. kopertę mazowiecką zostały rozdysponowane już pod koniec 2017 roku), przedsiębiorcy z Mazowsza nadal mają innowacyjne pomysły, których realizację warto wesprzeć. NCBR, od ponad dekady wspierające innowacyjność w Polsce, reaguje na zgłaszane przez rynek potrzeby. Konkurs "Ścieżka dla Mazowsza" to odpowiedź na oczekiwania właśnie tych przedsiębiorców.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Niemal 500 milionów złotych dla mazowieckich przedsiębiorców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA