PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Niebawem Wola będzie centrum biznesowym stolicy

  • Autor: GP
  • 8 cze 2017 18:57

Warszawska Wola już jest miejscem pracy dla 55 tysięcy osób, a w perspektywie liczba pracujących w dzielnicy ma się podwoić.

Niebawem Wola będzie centrum biznesowym stolicy
Jak oceniają analitycy centrum biznesowe stolicy przenosi się na zachód. Kluczem jest decyzja miasta o rozbudowie linii metra. (fot.:pixabay.com)
REKLAMA

• Jak każda dzielnica, Wola ma się pod wpływem inwestycji biurowych i napływu pracujących mocno zmienić. Zmienią się na pewno transport, infrastruktura, a nawet przestrzeń publiczna zachodniej dzielnicy stolicy.

• W 2020 r. po oddaniu do użytku budowanych obecnie odcinków linii M2, w zasięgu pół godziny jazdy od Woli znajdzie się 782 000 osób.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• W opinii ekspertów JLL, w perspektywie następnych kilku lat Woli nie grożą negatywne następstwa braku zrównoważenia rozwoju dzielnicy, które od kilku lat można zaobserwować w rejonie Służewca Przemysłowego.

 

JLL zbadał różne aspekty funkcjonowania jako całości warszawskiej dzielnicy Wola. Ta śródmiejska część stolicy Polski ma przed sobą kilka wariantów rozwoju, z których niejeden zakłada, że rozbuduje się jeszcze jako miejsce pracy.

Jan Jakub Zombirt dyrektor w dziale doradztwa strategicznego sugeruje, że trend w stolicy jest nie do zatrzymania i biznesowe centrum miasta przesunie się na zachód. - Katalizatorem zmian była decyzja o budowie II linii metra, która przyspieszyła decyzje inwestycyjne wielu deweloperów biurowych, a w następnym etapie przyciągnęła dużych najemców - mówi Zombirt.

Jak zauważają analitycy JLL, w wolskich biurowcach pracuje już ok. 55 tysięcy osób, a w przeciągu najbliższych pięciu lat liczba ta wzrośnie do 115 tysięcy.

- Napływ tysięcy pracowników nie pozostanie bez wpływu na funkcjonowanie Woli - dodaje jeszcze Zombirt. - Chcieliśmy zatem przyjrzeć się bliżej perspektywom dalszego rozwoju dzielnicy i wyzwaniom w zakresie m.in. transportu, infrastruktury, czy przestrzeni publicznych, z jakimi tak dynamiczny wzrost się wiąże.

Widok na centrum Warszawy, źródło: pixabay.com
Widok na centrum Warszawy, źródło: pixabay.com

Zatrudnieni niebawem będą pracować w takich kompleksach jak: Warsaw Spire oraz aktualnie realizowane: Warsaw Hub, Generation Park, Spark, Spinnaker, Mennica Legacy Tower czy Browary Warszawskie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Niebawem Wola będzie centrum biznesowym stolicy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA