Nie widzą, nie słyszą, ale świetnie pracują. We wrocławskim centrum HP

W kilku centrach usług HP na całym świecie prowadzony jest projekt Dive.In, związany z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami. Również w Polsce. Efekty?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie widzą, nie słyszą, ale świetnie pracują. We wrocławskim centrum HP

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

12 lut 2015 17:00


HP Global Business Center we Wrocławiu skupił swoje działania na osobach niedowidzących, niewidomych, niedosłyszących i głuchoniemych. Jednostki w innych krajach zajęły się osobami niepełnosprawnymi ruchowo.

Poszczególne zespoły stale dzielą się swoimi doświadczeniami i sukcesami z pozostałymi centrami zaangażowanymi w program. Dzięki temu w biurach firmy wdrażane są rozwiązania, które sprawdziły się w innych krajach i wpłynęły na skuteczne profilowanie stanowisk pracy zajmowanych przez osoby z niepełnosprawnościami, a tym samym przyczyniły się do głębszej realizacji kultury różnorodności.

Czytaj też: W 2015 r. będzie łatwiej uzyskać dofinansowanie na zatrudnienie osób niepełnosprawnych

- Do projektu Dive.In przystąpiliśmy, by poprzez wspólne wypracowywanie rozwiązań i dzielenie się doświadczeniami, w pełni otworzyć się na wszystkie typy niepełnosprawności i umożliwić osobom z pewnymi ograniczeniami pracę na stanowiskach oferowanych wszystkim kandydatom - mówi Agnieszka Orłowska, prezes HP Global Business Center.

- Osoby takie bardzo często są niesłusznie postrzegane, jako nie w pełni wartościowi pracownicy. Doszliśmy zatem do wniosku, że poprzez edukację zatrudnionych, wypracowanie odpowiednich rozwiązań i wykorzystanie nowoczesnych technologii, tak bliskich naszej firmie, jesteśmy w stanie dokonać zmiany kulturowej związanej z postrzeganiem osób z niepełnosprawnościami i zaoferować im pracę, na którą w pełni zasługują – tłumaczy szefowa wrocławskiego centrum.

Krok za krokiem

Realizacja projektu we wrocławskim centrum HP rozpoczęła się w 2014 roku wraz z zatrudnieniem osoby niewidomej, która od początku nie tylko spełniała wszystkie wymagania, jakie są stawiane w pełni sprawnym kandydatom, ale również bardzo dobrze radziła sobie z codziennymi obowiązkami wykonywanymi na objętym przez nią stanowisku pracy.

Czytaj też: Duda: Niepełnosprawny chce pracować? Niech pracuje, odłoży na składki

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.