PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nie tak miało być. Po zmianach doszedł im dodatkowy tydzień pracy w miesiącu

 • Justyna Koc
  jk
 • 28 maj 2021 13:50

Pracownicy i pracodawcy są zgodni - praca z domu jest bardziej efektywna. Cena jest jednak wysoka - podczas home office więcej czasu poświęcamy na obowiązki zawodowe. Szacuje się, że może być to nawet 10 godzin tygodniowo, co daje dodatkowy tydzień pracy w miesiącu.

Nie tak miało być. Po zmianach doszedł im dodatkowy tydzień pracy w miesiącu
Pracownicy przychylają się do opinii, że praca z domu jest efektywniejsza (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • System pracy zdalnej przyniósł wzrost efektywności pracy - aż 92 proc. badanych pracodawców ocenia ten aspekt bardzo dobrze.
 • Również pracownicy uważają, że praca z domu jest bardziej efektywna (50,8 proc. respondentów badania „Efektywność pracy zdalnej”), ale jednocześnie 45 proc. z nich ocenia, że poświęca na pracę z domu więcej czasu niż w siedzibie firmy.
 • Nie dziwi więc fakt, że po roku izolacji i pracy z domu niemal dwie trzecie (60 proc.) badanych przez Capgemini uważa, że w obecnym natężeniu praca staje się bardzo nużąca.

Po roku przymusowej zmiany systemu pracy pracodawcy docenili możliwość obniżenia kosztów wynikających m.in. z utrzymania biura czy ograniczeniami w podróżach służbowych deklarując wzrost efektywności nawet do 24 proc. w trzecim kwartale 2020 roku - wynika z badania Capgemini "Przyszłość pracy: od pracy zdalnej do hybrydowej".

Dlatego też nie dziwi fakt, że 75 proc. organizacji oczekuje, iż co najmniej 30 proc. ich pracowników będzie pracować zdalnie, a ponad 1/4 firm spodziewa się, że będzie to robić nawet ponad 70 proc. ich pracowników (przed pandemią było to ok. 10 proc.).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pracodawcy zadowoleni z efektywności

System pracy zdalnej przyniósł wzrost efektywności pracy (w określonych działach) i aż 92 proc. badanych przez firmę Antal pracodawców ocenia ten aspekt bardzo dobrze. Podczas pracy spoza biura wzrasta produktywność w wykonywaniu zadań indywidualnych, takich jak analizy danych, prezentacje, prace administracyjne czy praca twórcza.

- Okazuje się, że jest dość duża grupa osób, które są bardzo zadowolone z pracy zdalnej i doskonale odnajdują się w tej sytuacji. Osoby te nie lubią kontroli, praca w biurze w określonych godzinach jest dla nich ograniczeniem, a kontakt z innymi ludźmi nie jest dla nich ważny. Dla wszystkich praca z domu gwarantuje więcej elastyczności i pomaga w łączeniu zadań służbowych z obowiązkami domowymi - mówi Izabela Kielczyk, psycholog biznesu.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Nie tak miało być. Po zmianach doszedł im dodatkowy tydzień pracy w miesiącu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Marcel 2021-05-28 14:26:01

  Ja mam służbowego kompa włączonego od 9 do 18 (z godzinką na lunch itp.). A na telefony po 18 uprzejmie odpowiadam, że jestem poza domem, i jeśli napiszą mailem o co chodzi to jutro się temu przyjrzę. Czyli można pracować normalnie.

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA