Nie pozwól by stres popsuł ci ważne spotkanie

• Według badań przeprowadzonych przez OEDC 53,3 proc. Polaków odczuwa stres w pracy.
• W Europie wyprzedzają nas tylko Grecy i Turcy.
• Przygotowanie, pozytywne nastawienie i odpoczynek pomogą poradzić sobie z nerwami, by nie skompromitować się przed klientem albo szefem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie pozwól by stres popsuł ci ważne spotkanie

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

20 sty 2016 13:32


– Stres jest naturalną reakcją organizmu na nietypowe sytuacje i nie da się go pozbyć zupełnie. Można go jednak skutecznie redukować. Im mniej jesteśmy przygotowani i nie mamy wystarczającej wiedzy na temat danego tematu, tym miotają nami większe emocje, które rodzą stres. Wynika on z obawy o negatywne zakończenie spotkania czy z braku wiary w swoje umiejętności. Być może brzmi to banalnie, jednak warto ciągle przypominać sobie, jak ważne jest solidne przygotowanie się do danego spotkania – podpowiadają eksperci monsterpolska.pl. 

Wskazują, że niezastąpione mogą okazać się zwykłe notatki, które pomogą nam uporządkować myśli i płynnie przechodzić przez kolejne tematy. Mogą posłużyć także jako mała ściąga, jeśli mamy do przekazania większą liczbę danych. Dzięki temu, nie trzeba zaprzątać sobie głowy zapamiętaniem dużej ilości liczb czy nazw, co mogłoby powodować dodatkowe zdenerwowanie. Warto ustalić, jaki jest cel spotkania i pod tym kątem się do niego przygotować.

- Zastanów się jakie pytania mogą paść i jak na nie odpowiedzieć. Przewidując różne możliwe scenariusze poczujesz się pewniej - radzą eksperci.

Szansa na sukces

Myślenie o spotkaniu jako szansie na odniesienie sukcesu również pomaga w zmniejszaniu poziomu stresu. Wiara w siebie i swoje umiejętności jest o wiele bardziej budująca niż myślenie o porażce. Często stosowaną techniką przez aktorów, sportowców czy prelegentów jest wyobrażenie swojego zwycięstwa i sytuacji w której go osiągają.

– Jeśli mamy problem z wiarą we własne umiejętności, warto nad tym pracować i zacząć doceniać swoje kompetencje, wiedzę i doświadczenie. Równie ważne jest odpowiednie nastawienie w kontakcie z ludźmi. Osoby, które się uśmiechają i wyrażają pozytywny stosunek do otoczenia łatwiej nawiązują relacje i przyciągają do siebie innych. Wybierając się na spotkanie biznesowe pamiętajmy o skupieniu się na swoich mocnych stronach i uśmiechu. Pomoże to przełamać pierwsze lody i sprawnie przejść przez spotkanie – radzą eksperci.

(Fot.: Pixabay) (Fot.: Pixabay)

Warto też pamiętać o innych aspektach. Często w natłoku zadań i obowiązków zapominamy o sobie i zadbaniu o odpowiednie samopoczucie. Aktywny tryb życia, hobby, które pomaga oderwać się od myślenia o pracy i zapewnienie sobie odpowiedniej ilości czasu na relaks jest bardzo ważne w codziennej walce ze stresem.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.