Nie dostałeś awansu? Przekonaj się dlaczego

W każdej firmie pracownicy liczą na awans. Czasem jednak przychodzi rozczarowanie i sukces odnosi współpracownik. Sprawdźcie, jakich błędów nie tolerują kierownicy działów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie dostałeś awansu? Przekonaj się dlaczego

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

15 sie 2014 6:25


Serwis CareerBuilder postanowił zapytać kierowników działów, co wpłynęło na decyzję o pominięciu danego pracownika podczas awansu.

Najczęściej padała odpowiedź, że zatrudniony używa sformułowania „to nie należy do moich obowiązków” – aż 71 proc. respondentów wskazało na nią. Z kolei 69 proc. nie może zaakceptować częstych spóźnień w pracy.

Dla 68 proc. szefów czynnikiem wykluczającym z awansu były kłamstwa zatrudnionego, natomiast dla 64 proc. – przypisywanie sobie cudzych zasług.

55 proc. kierowników uznało, że nie może docenić osoby, która za wcześnie wychodzi z pracy. Tyle samo ankietowanych wskazało na fakt, że pracownik obciąża firmę niepotrzebnymi bądź prywatnymi wydatkami.

Przełożonym nie podoba się także, gdy zatrudniony plotkuje (35 proc.), ubiera się nieodpowiednio (35 proc.) oraz przeklina (30 proc.). Z kolei 22 proc. uważa, że na awans nie zasługuje ktoś, kto nie udziela się na zebraniach.

Niemal co dziesiąty szef nie toleruje płaczu w miejscu pracy (9 proc.), a także umawiania się ze swoim współpracownikiem (8 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.