PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Nie chodzą do pracy, a pracują. I to wydajniej

Do 2035 roku nawet 50 proc. Amerykanów może pracować zdalnie. Co ciekawe, kraje z dużym odsetkiem pracowników zdalnych charakteryzują się wyższą produktywnością.

  • Autor: JP
  • 23 maj 2017 12:10
Nie chodzą do pracy, a pracują. I to wydajniej
Osoby pracujące w systemie pracy zdalnej są częściej zadowolone ze swojej pracy. (Fot. Pexels)
REKLAMA

• Rośnie popularność pracy zdalnej.

• Dla pracowników oznacza ona większy komfort, a często i wyższą efektywność.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Dla pracodawców natomiast niższe koszty.

15 maja w Międzynarodowy Dzień Rodzin ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, w ponad 100 firmach w Polsce pracownicy opuścili biuro 2 godziny wcześniej w ramach akcji „Dwie godziny dla rodziny”. Dla wielu pracowników to właśnie możliwość pracy w domu czy podczas egzotycznej podróży daje poczucie niezależności i zwiększa zadowolenie z wykonywanych obowiązków, a także ich efektywność i kreatywność.

Do 2035 roku nawet 50 procent mieszkańców USA będzie pracować zdalnie - wynika z danych firmy DNX. Japończycy ustalili 24 lipca Narodowym Dniem Pracy Zdalnej, a w Polsce powodzeniem cieszą się rekrutacje amerykańskiego start-upu CrossOver poszukującego zdalnych pracowników dla firm z listy Fortune 1000.

Szczęśliwi i efektywni

Jak wynika z raportu Eurostatu, kraje z dużym odsetkiem pracowników zdalnych charakteryzują się wyższą produktywnością pracy przypadającą na jednego pracownika. Dotyczy to m.in. Luksemburga, gdzie zarówno udział osób często pracujących w domu jak i produktywność pracy przypadająca na pracownika jest najwyższa spośród krajów europejskich.

Badania serwisu Leadership dowodzą również, że osoby pracujące w systemie pracy zdalnej są częściej zadowolone ze swojej pracy. Dla przykładu, tylko 24 procent osób pracujących w biurze było zadowolonych z wykonywanych zadań. Z kolei wśród pracowników mobilnych, pracujących w terenie, było to już 38 procent, a najszczęśliwsi okazali się być właśnie pracownicy zdalni, wśród których prawie połowa stwierdziła, że lubi swoją pracę i jest zadowolona z wykonywanych obowiązków.

Amerykańskie stawki

Pracodawcy, spełniając potrzeby pracowników, coraz przychylniej patrzą na mobilną formę zatrudnienia. Co dziesiąty przedsiębiorca nie zatrudniający jeszcze pracowników w systemie zdalnym planuje w najbliższym czasie umożliwienie takiej formy pracy - czytamy w raporcie „Popularność pracy zdalnej wśród polskich przedsiębiorców”.

Zdaniem przedsiębiorców zatrudniających pracowników w systemie pracy zdalnej, największymi atutami tej formy zatrudnienia są możliwość współpracy ze specjalistą z innego miasta niż siedziba firmy (73 proc.), ograniczenie powierzchni biurowej (54 proc.) oraz oszczędności na kosztach stanowiska pracy (43 proc.).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nie chodzą do pracy, a pracują. I to wydajniej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA