×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nie byłoby sprawnie funkcjonującej policji, gdyby nie pracownicy cywilni

  • Autor: PAP/RAF
  • 11 lis 2020 13:17

Nie byłoby sprawnie funkcjonującej policji, gdyby nie pracownicy cywilni. Fakt, że tego samego dnia świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości i Dzień Służby Cywilnej obrazuje, jak ważne znaczenie ma dla państwa ta służba - podkreślił szef KGP gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Nie byłoby sprawnie funkcjonującej policji, gdyby nie pracownicy cywilni
(Fot. Policja.pl)
REKLAMA

Szef KGP w liście skierowanym do członków Korpusu Służby Cywilnej podziękował wszystkim pracownikom policji za sumienną i rzetelną pracę. Jak podkreślił, ich święto - Dzień Służby Cywilnej - ustanowiono 20 lat temu, 11 listopada 2000 r., w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. - Obchody tych dwóch wydarzeń jednego dnia to wyraźny symbol podkreślający, jak ważne znaczenie ma służba cywilna dla istnienia naszego Państwa - podkreślił.

- Polska Policja to ponad 24 tysiące pracowników cywilnych. Wasza praca, choć często niewidoczna i pozostająca w cieniu działań podejmowanych przez funkcjonariuszy, stanowi jeden z filarów funkcjonowania Policji. Nie sposób wymienić wszystkich zadań i obowiązków, które wykonujecie każdego dnia. Wasz profesjonalizm, zaangażowanie i gotowość do pracy zasługują na ogromne słowa uznania - czytamy w liście.

Czytaj też: Ile statystyczny Polak musi pracować na nową konsolę Xbox?

- Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że nie byłoby sprawnie funkcjonującej polskiej Policji, gdyby nie pracownicy cywilni. W tej szczególnej i trudnej sytuacji, z jaką od kilku miesięcy musimy się mierzyć, niezmiernie doceniam odwagę i determinację, jaką wykazujecie, mimo zagrożenia własnego zdrowia. Dziękuję za Wasze poświęcenie - podkreślił gen. Szymczyk.

Szef KGP złożył także wieniec pod usytuowanym na dziedzińcu Komendy Głównej Policji obeliskiem "Poległym Policjantom - Rzeczpospolita Polska", oddając w ten sposób hołd wszystkim poległym, którzy oddali swoje życie za wolność ojczyzny.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nie byłoby sprawnie funkcjonującej policji, gdyby nie pracownicy cywilni

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA