PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Nie bójcie się pokolenia Z. To dzieci cyfrowej rewolucji, a przed nią nikt nie ucieknie

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 29 sie 2019 20:00

Własnie wchodzą na rynek pracy. Są młodzi, aktywni i doskonale znają się na nowych technologiach i cyfrowym świecie. W końcu wyrośli w nim od małego. I to jest argument przemawiający za tym, że pracodawcy zamiast bać się Pokolenia Z, powinni patrzeć na nie przychylnym okiem. W końcu cyfrowa rewolucja ich nie minie.

Nie bójcie się pokolenia Z. To dzieci cyfrowej rewolucji, a przed nią nikt nie ucieknie
Adobe Stock
REKLAMA
  • Przedstawiciele pokolenia Z urodzili się po 1995 roku, a to oznacza, że najstarsi z nich ukończyli właśnie 24 lata i wkraczają na rynek pracy.
  • To osoby, które bardzo aktywnie korzystają z nowoczesnych technologii. Są to już tzw. digital natives – ludzie, którzy nie pamiętają czasów sprzed epoki internetu.
  • Tym, co wyróżnia nowe pokolenie, jest umiejętność odnalezienia się w nieustannie zmieniającej się rzeczywistości. O jego wartości stanowi to, że potrafii w tym pędzie sprawnie funkcjonować - mówi o "Z" dr Magdalena Kubów, ekspert kierunku zarządzanie i przywództwo z Uniwersytetu SWPS.

Według danych GUS co roku blisko 400 tys. absolwentów opuszcza mury szkół wyższych.
Tegoroczni są przedstawicielami pokolenia Z, czyli osób urodzonych i wychowanych w cyfrowym świecie. Jak na nich patrzą pracodawcy? Na razie z rezerwą, jak na wszystko, co jest nowe, jeszcze niezbadane i nieznane. Częściej słychać o wyzwaniach, jakie poznanie Z-ów będzie ze sobą niosło.

Jednak dr Magdalena Kubów podkreśla, że skupiając się na negatywnych cechach nowych pokoleń, możemy nie dostrzec ich twórczego potencjału. - Wyrażając rozczarowanie tym, jacy są, nie dajemy im szansy, by pokazali, kim mogą być. Gdy zdamy już sobie sprawę z tego, ile stereotypów i uprzedzeń dotyczących nowych generacji mamy w głowach, pora na to, aby obalić pewne mity i na nowe pokolenia spojrzeć w kategoriach możliwości i szans. W szczególności w perspektywie rewolucji technologicznej, która zbliża się wielkimi krokami. Rewolucji, której to nowe pokolenie jest "Z-wiastunem" - dodaje.

Zmiana - coś dobrego

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nie bójcie się pokolenia Z. To dzieci cyfrowej rewolucji, a przed nią nikt nie ucieknie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA