PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nie biała tablica, a metaverse. Szkolenia muszą wejść na nowy poziom

Reskilling i upskilling - to hasła, które towarzyszą naszemu zawodowemu życiu od jakiegoś czasu. Potrzeba zdobywania nowych kompetencji, pogłębiania wiedzy są w czasach tak dużej dynamiki na rynku pracy niezbędne. To tym ważniejsze, że według obserwacji w ciągu najbliższych 8 lat przekwalifikowanie dotknie blisko miliarda pracowników.

Nie biała tablica, a metaverse. Szkolenia muszą wejść na nowy poziom
Swoje kompetencje chce podnosić 64 proc. Polaków (fot. Unsplash)
REKLAMA

Z badań Światowego Forum Ekonomicznego wynika, że do 2030 roku miliard pracowników będzie potrzebowało przekwalifikowania. Reskilling, upskilling, nauka przez całe życie – to trendy wskazywane przez ekspertów jako te, które definiować będą rynek pracy w najbliższych latach. 

Rozwój nadążający za zmianami 

Rozwój zawodowy to jedna z kwestii, na którą zwracają dziś uwagę pracownicy. Z badania przeprowadzonego przez GoodHabitz wynika, że swoje kompetencje chce podnosić 64 proc. Polaków.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

To niewiele mniej niż średnia europejska. Dla 71 proc. Europejczyków nauka i rozwój osobisty są bardzo ważne. A czego chcą pracownicy? Wsparcia szefostwa w tym zakresie. 

Badania przeprowadzone przez Accenture w 2021 roku pokazują, że 90 proc. kadry kierowniczej uważa, że ​​ich istniejące metody szkoleniowe muszą być bardziej efektywne i wydajne, a 94 proc. pracowników wskazało, że pozostaliby w firmie dłużej, gdyby zainwestowano w rozwój ich kariery.

Zobacz: Biurowy paradoks. Mamy czas i jednocześnie go nie mamy

Wykorzystywane dziś metody szkoleniowe muszą jednak wychodzić poza znany od lat schemat. 

– Na całe szczęście mamy dziś cały wiele narzędzi, które pozwalają nam to robić bardziej efektywnie, szybciej i lepiej – podkreśla Jacek Borek, dyrektor zarządzający Accenture Technology w Polsce.

Całość rozmowy z Jackiem Borkiem - poniżej

Metaversum - sposobem

O czym mowa? O wykorzystaniu przy prowadzeniu szkoleń korzyści, jakie daje metaversum.

– To wykorzystanie kombinacji nowoczesnych technologii do tego, by nasze doświadczenie szkoleniowe było zdecydowanie bardziej głębokie, intensywne, byśmy byli w stanie lepiej i na dłużej zapamiętać to, co jest nam potrzebne do pracy – zauważa Borek. – Tradycyjne szkolenia, szczególnie te prowadzone w okresie pandemii, odbywające się przed monitorem komputera, były nieefektywne. One pozwalały na pewną interakcję, pozwalały poznać pewne treści, ale nie dawały szans na interakcję z innymi uczestnikami.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nie biała tablica, a metaverse. Szkolenia muszą wejść na nowy poziom

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA